Valdančiąją koaliciją formuojančios trys partijos pirmadienio vakarą vykusiose derybose sutarė dėl ministerijų pasiskirstymo būsimoje Vyriausybėje.
Pagal susitarimą, socialdemokratams teks premjero postas ir 7 ministerijos: Finansų, Susisiekimo, Ūkio, Krašto apsaugos, Sveikatos apsaugos, Užsienio reikalų ir Teisingumo ministerijos.
Darbo partija valdys penkias ministerijas - Žemės ūkio, Vidaus reikalų, Švietimo ir mokslo, Socialinės apsaugos ir darbo, Kultūros ministeriją.
Tvarkai ir teisingumui teko Aplinkos ir Energetikos ministerijos.
"Diskusija buvo laibai ilga, ūkines minsiterijas sugrupavome į atskirą pogrupį, kitas ministerijas - į kitą pogrupį ir po to žiūrėjome į tai, kaip galėtume sėkmingiau vadovauti ministerijoms priskiriant tam tikroms partijoms", - po pirmadienio derybų su Darbo partijos ir Tvarkos ir teisingumo lyderiais sakė A.Butkevičius.
"Kadangi buvo galima sakyti sutarta, nekilo jokių abejonių, klausimų papildomų, tai nutarėme, kad rytoj Seime pasirašysime koalicijos sutartį", -sakė A.Butkevičius.
Jis teigė, jog Lietuvos lenkų rinkimų akcija neturi galimybių gauti ministrų postų ir galėtų jungtis prie trijų partijų koalicijos nebent pretenduodama į kai kuriuos viceministrų postus.
"Lenkų rinkimų akcija gali prisijungti programiniu principu, tai yra prie koalicijos papildomai ir kalbėtis apie viceministrų postus", - teigė socialdemokratų vadovas.
Darbo partijai taip pat teks Seimo pirmininko postas.
"Po ilgų diskusijų nuspręsta, kad Darbo partija parinks kandidatūrą į Seimo pirmininko postą", - sakė A.Butkevičius. Paklaustas, ar į šį postą tikrai nepretenduos Darbo partijos byloje sukčiavimu kaltinamas Vytautas Gapšys, A.Butkevičius atsakė: "Truputį palaukim, tikiuosi taip ir bus".
Darbo partijos pirmininko V.Uspaskicho teigimu, V.Gapšys pretenduotų užimti Seimo pirmininko pirmojo pavaduotojo pareigas, pats V.Uspaskichas patvirtino atsisakysiantis europarlamentaro mandato ir vadovausiantis Seimo Darbo partijos frakcijai.
Paklaustas, kodėl Energetikos ministerija teko būtent Tvarkos ir teisingumo partijai, A.Butkevičius teigė, jog tai ilgų derybų rezultatas.
"Jiems iš pradžių buvo numatyta Teisingumo ministerija, pagal tam tikras formules jie paskui išreiškė norą Teisingumo ministeriją sukeisti su Energetikos ministerija ir tada jau jiems nebe trys ministerijos buvo skiriamos, bet tik dvi", - sakė A.Butkevičius.
Kandidatų į ministrų postus pavardės kol kas neatskleidžiamos.
"Kada pasirašysime koalicijos sutartį ir kada gausime galutinį prezidentės pritarimą, kad galima ministrui pirmininkui formuot Vyriausybės kabinetą, tada pradėsime kalbėti apie atskirų kandidatūrų svarstymą atskirose ministerijose", - kalbėjo LSDP vadovas.
Apie centro kairės koaliciją formuojančių partijų susitarimus į premjero pareigas pretenduojantis A.Butkevičius teigė antradienį informuosiąs prezidentę Dalią Grybauskaitę.
Anot A.Butkevičiaus, artimiausiu metu po koalicijos sutarties pasirašymo bus deramasi postų Seime pasiskirstymo.
Pasak jo, partijų pasiskirstymas ministerijomis bei kai kurios nuostatos dėl aukštus postus užimsiančių kandidatūrų bus įvardintas priede prie koalicijos sutarties.
Socialdemokratai Seimo rinkimuose iškovojo 38 mandatus, Darbo partija - 29, Tvarka ir teisingumas - 11 mandatų. Šios trys partijos Seime sudarytų 78 narių valdančiąją daugumą.
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.