Quantcast
Channel: Bernardinai.lt
Viewing all articles
Browse latest Browse all 55372

V. Uspaskichas ir V. Gapšys siekia nušalinti visą Vilniaus apygardos teismą nuo Darbo partijos bylos

$
0
0

Vadinamosios juodosios buhalterijos byloje teisiami Darbo partijos pirmininkas europarlamentaras Viktoras Uspaskichas ir jo pavaduotojas Seimo narys Vytautas Gapšys reikalauja nuo baudžiamosios bylos nušalinti bylą nagrinėjančią teisėjų kolegiją ir visą Vilniaus apygardos teismą (VAT).

Tokį prašymą teisiamieji įteikė penktadienį.

Kaltinimą byloje palaikantis Generalinės prokuratūros prokuroras Saulius Verscekas ragino prašymus dėl nušalinimo atmesti.

V.Uspaskichas teigia, kad teisėjų kolegija yra šališka jo atžvilgiu ir šį teiginį jis grindžia oficialioje teismo interneto svetainėje įdėtu pranešimu "Teisėjų kantrybės taurė persipildė: Marina Liutkevičienė tapo kaltinamąja dėl jos išskirtoje atskiroje byloje".

Šiame rugsėjo 7 dieną paskelbtame pranešime informuojama apie VAT teisėjų kolegijos sprendimą į atskirą bylą išskirti kaltinamosios Marinos Liutkevičienės bylą, nes ji neatvyko į teismo posėdį dėl ligos.

"Objektyviai, nešališkai nagrinėti bylą galima tik, kai kantrybės taurė neperpildyta", - savo prašyme dėl nušalinimo teigia V.Uspaskichas.

Pasak V.Gapšio, oficialioje interneto svetainėje išreikšta pozicija yra viso teismo pozicija. Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad svetainės rubrikoje "Atgarsį visuomenėje keliančios bylos" įdėta vienintelė baudžiamoji byla - Darbo partijos byla.

V.Uspaskicho ir V.Gapšio teigimu, jų bylą nagrinėjanti VAT kolegija yra šališka.

"Kartais galima justi pyktį ir susierzinimą liudytojų atžvilgiu", - tvirtino V.Gapšys.

Anot teisiamųjų, teismo šališkumą rodo sprendimas nutraukti liudytojų apklausą ir neduoti laiko susipažinti su naujais kaltinimais.

"Tai rodo, kad teisėjai turi išankstinę nuomonę", - tvirtino V.Uspaskichas.

Darbo partijos atstovai įsitikinę, kad joks VAT teisėjas negali būti teisingas arbitras jų byloje.

Prokuroras S.Verseckas penktadienį savo ruožtu tvirtino, kad interneto svetainėje įdėtas atstovo spaudai pranešimas labiau atspindi jo įspūdį ir negali būti pagrindas vertinti visą teismo procesą.

Prokuroras atmetė priekaištus dėl atsisakymo apklausti dalį liudytojų. Jo teigimu, liudytojai, kurių nutarta nebeišklausyti teisme, kalba apie tuos pačius dalykus, apie kuriuos jau liudijo kiti asmenys. S.Versecko teigimu, iš jų nieko naujo nebūtų sužinota.

Pareigūnas taip pat nesutiko, kad kaltinamieji ir jų gynėjai neturėjo laiko susipažinti su naujais kaltinimais. Pasak jo, kaltinimai buvo įteikti kaltinamiesiems, faktinės bylos aplinkybės liko tos pačios, pakito tik jų teisins vertinimas.

Pirmadienį, lapkričio 5 dieną, Vilniaus apygardos teismas nusprendė daugiau nekviesti liudytojų į Darbo partijos bylos posėdžius, nors teisme apklausta tik apie pusė liudytojų.

Tuomet teismas taip pat nesutiko skirti V.Gapšio gynėjui Sauliui Juzukoniui vieno mėnesio terminą, per kurį jis galėtų susipažinti su naujais prokuroro kaltinimais. Teismas atkreipė dėmesį, kad savo prašyme advokatas cituoja naujus prokuroro kaltinimus, todėl padarė išvadą, kad advokatas su šiais kaltinimais jau susipažinęs.

Spalio 26 dieną Generalinė prokuratūra vadinamojoje juodosios buhalterijos byloje Darbo partijai, jos lyderiui V.Uspaskichui, Seimo nariui V.Gapšiui, išrinktai Seimo narei Vitalijai Vonžutaitei ir buvusiai partijos finansininkei Marinai Liutkevičienei pateikė kaltinimus dėl sukčiavimo. Šie kaltinimai atsirado prokurorui S.Verseckui nusprendus perkvalifikuoti kaltinamųjų veiksmus.

Anksčiau Darbo partija ir keturi su ja siejami asmenys kaltinti neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimu valstybės institucijoms, siekiant išvengti mokesčių ir apgaulingu pareiškimu apie juridinio asmens veiklą. Šie du Baudžiamojo kodekso straipsniai pagal dabar prokuroro naujai pateiktą kaltinimą pakeisti į Baudžiamojo kodekso 182 straipsnio 2 dalį, kuris numato atsakomybę už sukčiavimą.

S.Verseckas tvirtino nutaręs kaltinimus perkvalifikuoti, atsižvelgdamas į dabartinę teismų praktiką tokio pobūdžio bylose - kad mokestinių prievolių vengimas prieš valstybę yra sukčiavimas. Pasak jo, su šia teismų praktika jis susipažino rugsėjo mėnesį.

Pakeitus kaltinimus į sunkesnius, ilgėja senaties terminas, griežtėja bausmės. Pagal senesnius kaltinimus, senaties terminas buvo aštuoneri metai, skaičiuojant nuo 2006 metų. Pagal dabartinius kaltininimus, senaties terminas - dešimt metų.

Prokuroras yra skelbęs, kad 2004-2006 metais partijos dokumentuose nefiksuota apie 25 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų, susijusių su turtu, įsipareigojimais ar struktūros pasikeitimais.

Ieškinį šioje byloje yra pareiškusi Valstybinė mokesčių inspekcija, kuriai nebuvo sumokėti daugiau kaip 3 mln. 9 tūkst. litų privalomų mokesčių ir įmokų, bei Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyrius dėl valstybei padarytos žalos nesumokant privalomų valstybinio socialinio draudimo įmokų - daugiau kaip 855 tūkst. litų.

V.Uspaskichas kategoriškai atmeta kaltinimus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

Viewing all articles
Browse latest Browse all 55372


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>