Lietuvos socialdemokratų partijos lyderis Algirdas Butkevičius sako, jog balsuojant prieš nutarimo projektą pagal Konstitucinio Teismo išvadą dėl Darbo partijos kandidatų eiliškumo buvo padaryta klaida.
LSDP lyderis A.Butkevičius po partijos valdybos posėdžio žurnalistams sakė, kad šią klaidą bus siekiama ištaisyti, socialdemokratai įregistruos patobulintą nutarimo projektą, kuris bus įtrauktas į trečiadienio plenarinio posėdžio darbotvarkę.
"Mes gerbiam KT sprendimą, ir šiandien pripažinom, kad buvo padaryta klaida, ir rytoj bus įregistruotas atskiras teisės aktas, kad būtų galima ištaisyti šią klaidą", - sakė A.Butkevičius.
"Šita klaida buvo padaryta dėl to, kad teisininkai frakcijos posėdžio metu išaiškino, kad kol nepradėtas tyrimas dėl tam tikrų asmenų, kuriems pareikšti kaltinimai, būtų labai nesąžininga, jeigu po to atlikus tyrimą paaiškės, kad jie buvo nekalti", - aiškino A.Butkevičius.
Todėl socialdemokratai, pasak partijos vadovo, "priėmė aiškų politinį sprendimą, kad būtų galima sugrįžt prie to klausimo". Klausiamas, ar teisiškai įmanoma grįžti ir pakartotinai balsuoti dėl nutarimo projekto, LSDP lyderis tvirtino, kad kliūčių nėra.
Prieš KT sprendimo patvirtinimą antradienį balsavo 9, susilaikė 8 socialdemokratų frakcijos nariai. Nebalsavo socialdemokratai Vytenis Andriukaitis, Česlovas Juršėnas, Julius Sabatauskas, Rimantas Sinkevičius, Algirdas Sysas ir Birutė Vėsaitė.
Pasak A.Butkevičiaus, atmetus nutarimo projektą nebuvo balsuojama, atmesti jį ar grąžinti iniciatoriams tobulinti, ir todėl procedūra nėra visiškai baigta, prie jos įmanoma grįžti. "Čia kur buvo balsuojama prieš nutarimą, nebuvo nubalsuota, ar atmest, ar patobulint. Faktiškai bus pateiktas tas pats dokumentas, ir socialdemokratų frakcija balsuos už KT pateiktą išvadą", - žadėjo LSDP lyderis.
Seime antradienį neužteko balsų priimti nutarimą pagal KT išvadą, kad "darbiečių" pirmumo balsai buvo nustatyti pažeidžiant įstatymą - už projektą balsavo 51 Seimo narys, prieš buvo 29, susilaikė 25 parlamentarai.
Už projektą pagal KT išvadą vieningai balsavo konservatoriai, keli liberalai ir liberalcentristai, dalis Seimo narių mišrios grupės atstovų. Didesnė dalis valdančiųjų Liberalų ir centro sąjungos frakcijos narių ir Liberalų sąjūdžio frakcijos narių balsavime nedalyvavo. Formuojamos valdančiosios daugumos atstovai - socialdemokratai, "tvarkiečiai" ir "darbiečiai" buvo prieš arba susilaikė, taip pat ir Krikščionių partijos frakcijos atstovai.
Nutarimu siūlyta konstatuoti, kad galutinėje Darbo partijos kandidatų į Seimo narius sąrašo eilėje įrašius Živilę Pinskuvienę, Jolantą Gaudutienę, Joną Pinskų, Vytautą Gricių, Viačeslavą Ždanovičių buvo pažeistas įstatymas, ir šie kandidatai negali įgyti Seimo nario mandato.
Rinkimų barjerą peržengusius Ž.Pinskuvienę, J.Gaudutienę, J.Pinskų išbraukus iš Darbo partijos kandidatų sąrašo, siūlyta nustatyti, kad vietoje jų Seimo nariais yra išrinkti Vilija Filipovičienė, Gediminas Jakavonis, Larisa Dmitrijeva.
Konstitucinis Teismas šeštadienį paskelbė, kad Vyriausiajai rinkimų komisijai nustatant Darbo partijos kandidatų eilę buvo pažeistas Seimo rinkimų įstatymas, tačiau mandatų skaičius daugiamandatėje apygardoje nustatytas teisingai. KT savo išvadoje konstatavo, kad VRK turėjo informacijos apie galimą balsų pirkimą minėtų kandidatų naudai, tačiau į ją neatsižvelgė.
"VRK sprendimu tvirtindama galutinę Darbo partijos kandidatų į Seimo narius sąrašo eilę ir nustatydama, kokie konkretūs asmenys pagal Darbo partijos kandidatų sąrašą yra išrinkti į Seimą daugiamandatėje rinkimų apygardoje, neatsižvelgė į turimą informaciją, kad buvo organizuojamas masinis balsų pirkimas bausmės vykdymo vietose skatinant paduoti pirmumo balsus už konkrečius Darbo partijos kandidatų į Seimo narius sąraše esančius asmenis, t.y. J.Pinskų, Ž.Pinskuvienę, J.Gaudutienę, V.Gricių, V.Ždanovičių",- rašoma KT išvadoje.
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.