Baltarusijos žmogaus teisių gynimo centras „Vesna“ („Pavasaris“), kurį teismo antstoliai iškrausto iš konfiskuoto biuro, atgaivins savo veiklą po Naujųjų metų, sakė žurnalistams pirmadienį Minske centro vicepirmininkas Valentinas Stefanovičius.
„Biuro likvidavimas – stiprus smūgis mūsų centrui; mes pakoreguosime savo veiklą ir po Naujųjų metų ją atnaujinsime“, – sakė jis.
„Biuro konfiskavimas ir laisvės atėmimo nuosprendis „Vesna“ vadovui Alesiui Beliackiui nesustabdys žmogaus teisių gynimo centro „Vesna" veiklos“, - pabrėžė V.Stefanovičius.
„Padėtį su A.Beliackiu ir biuro konfiskavimu mes tiesiog vertiname kaip mėginimą sustabdyti centro veiklą, - pridūrė jis. - „Vesna" neketina atsisakyti nė vienos žmogaus teisių gynimo organizacijos teisėtos veiklos krypčių".
Savo ruožtu, buvęs kandidatas į Baltarusijos prezidentus 2010 metų rinkimuose, judėjimo „Za Svobodu“ („Už laisvę“) lyderis Aleksandras Milinkevičius spaudos konferencijoje pareiškė įsileisiąs į savo biurą centrą "Vesna", kad šis įkurtų čia savo visuomeninį priimamąjį.
„Akivaizdu, kad "Vesna" varžoma dėl efektyvios veiklos žmogaus teisių gynimo srityje. Jie pasirodė esą labiau veiksmingi negu kai kurie politikai", - pažymėjo A.Milinkevičius.
Minsko Pervomaisko rajono teismo antstoliai pirmadienį jau iškeldina centro „Vesna“ biurą.
Pasak „Interfax" reporterio, keli antstoliai patikrino, ar konfiskuojamo turto sąrašai atitinka esamus biure baldus.
Su jais kartu atvykę darbininkai krauna patikrintą turtą - biuro stalus, kėdes, sofą, kelis nedidelius kilimus ir kiliminius takus, išardė žaliuzes.
Pasak antstolio, ką daryti su šiuo turtu spręs vienas Minsko prekybos centras, kuris pardavinėja konfiskuotus daiktus.
Beje, anksčiau žmogaus teisių gynėjai minėjo, kad į konfiskuojamo turto sąrašą nepateko biblioteka; jiems buvo leista pasiimti knygas.
Į patalpas atvyko ir dujų įmonės atstovai, kurie užantspaudavo dujų paskirstymo vamzdžius.
Antstolis taip pat paaiškino, kad teismas dar spręs, kam turės priklausyti butas, kuriame veikė centro "Vesna" biuras.
Pasak jo, kai bus išgabentas visas konfiskuotas turtas, trijų kambarių butas bus užrakintas, bet nebus užantspauduotas iki teismo sprendimo; raktai bus atiduoti nuteistojo A.Beliackio žmonai.
"Vesna" , kuri Baltarusijos autoritarinio prezidento Aleksandro Lukašenkos režimo yra uždrausta nuo 2003 metų, buvo įsikūrusi viename A.Beliackiui priklausančiame bute Minske."Vesna" biuras 12 metų veikė šiame bute, kuris priklausė A.Beliackiui, bet teismo sprendimu jis konfiskuojamas.
2012 metų pavasarį antstoliai sudarė A.Beliackio turto sąrašą, bet žmogaus teisių gynėjų neišvarė. Aprašytas turtas vertinamas 16 mln. Baltarusijos rublių (5140 litų).
A.Beliackis pernai lapkritį buvo nuteistas kalėti ketverius su puse metų dėl mokesčių vengimo, argumentuojant, kad "Vesna" naudojosi bankų sąskaitomis Lenkijoje ir Lietuvoje, rinkdama aukojamas lėšas, kuriomis buvo finansuojama pagalba politiniams kaliniams, o tokia veikla laikoma nusikaltimu pagal Baltarusijos įstatymus.
Duomenis Baltarusijai apie A.Beliackį suteikė Lietuvos ir Lenkijos pareigūnai, remdamiesi tarpusavio pagalbos teisėsaugos srityje sutartimis.
"Vesna", kuri buvo įkurta 1996 metais, o vėliau išsiplėtė ir turėjo savo atstovus bei biurus kituose Baltarusijos miestuose, padeda protestuotojams ir aktyvistams, tapusiems A.Lukašenkos režimo politinių represijų aukoms, organizuoja kampanijas prieš mirties bausmės taikymą šalyje, taip pat stebi rinkimų eigą.
Ši organizacija 2011 metais rinko lėšas, kad padėtų aktyvistams ir politikams, patekusiems malšinant masinius protestus prieš 2010 metų gruodį vykusių prezidento rinkimų klastojimą.
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.