2012 m. gruodžio 6 d. (ketvirtadienį) LMA kviečia į dr. Rūtos Janonienės paskaitą „Šv. Pranciškaus ikonografija XVI-XVIII a. Vilniaus Bernardinų bažnyčios tapyboje“, kuri vyks Lietuvos mokslų akademijos mažojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius). Paskaitos pradžia - 15 val.
Italijoje susiformavusi šv. Pranciškaus Asyžiečio vaizdavimo tradicija (temos, siužetai, individualūs asmens bruožai, simbolika ir kt.), kartu su Mažesniųjų brolių ordino plėtra pasklido po įvairias Europos šalis, visur įgaudama tam tikrų savitumų. Lietuvoje reikšmingu šio šventojo kulto ir ikonografijos sklaidos židiniu tapo XV a. įkurtas Viniaus bernardinų konventas ir jo bažnyčia.
Paskaitoje bus aptarti šv. Pranciškaus Asyžiečio atvaizdai, matomi Bernardinų bažnyčios ir vienuolyno sienų tapybos kompozicijose, buvusiuose altorių paveiksluose ir kitose drobėse (dauguma jų dabar saugoma Lietuvos dailės muziejaus rinkiniuose). Lyginant šiuos atvaizdus su literatūriniais šaltiniais, taip pat su nustatytais pirmavaizdžiais ar kitais žinomais tos pačios temos dailės kūriniais, siekiama atskleisti Lietuvos ir Vakarų Europos meninės kultūros sąsajas. Taip pat norima parodyti, kaip įvairiomis vizualinėmis priemonėmis buvo įprasminami ir perduodami svarbiausieji bendri pranciškoniškojo dvasingumo aspektai.
Šis renginys - paskaitų ciklo „Lietuvos mokslo premijos laureatai - visuomenei“ dalis.