Vilniaus jėzuitų gimanzijoje iškilmingai atidaryta išmanioji klasė, kurią galima laikyti pirmąja išmaniąja klase ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Technika šią Vilniaus gimnazijos klasę aprūpino bendrovė „Samsung“, mokykloje ją įdiegė kompanija ATEA, o pamokų skaitmeniniu turiniu rūpinsis leidybos bendrovė „Šviesa“.
![]() |
Mokinių suoluose sėdint šeštos klasės mokiniams, didžiosios technologijų kompanijos atstovams bei švietimo ir mokslo ministrui G. Steponavičiui, Vilniaus jėzuitų gimnazijos fizikos mokytojas Antanas Dzimidavičius vedė pirmąją pamoką. Jis pademonstravo, kaip veikia naujoji technika.
![]() |
Klasėje į vieną tinklą susieti išmanioji lenta, mokytojo kompiuteris, jo planšetinis kompiuteris bei mokinių planšetiniai kompiuteriai. Mokytojas gali pats siūlyti mokiniams užduotis tiek išmaniojoje lentoje, tiek jų planšetinių kompiuterių ekranuose, leisti atlikti darbus mokiniams savarankiškai.
![]() |
Zenekos nuotrauka |
Mokytojas turi galimybę ne tik pademonstruoti užduotis, bet ir mokiniams sėdint vietose perkelti jų darbus į išmaniąją lentą, kur juos gali pamatyti visa klasė. Mokytojui suteikiama galimybė surengti spartų žinių patikrinimą, po kurio sistema automatiškai priskiria rezultatus kiekvienam mokiniui, jis gali paskelbti ir visos klasės statistiką.
Nuotoliniu būdu mokytojas gali kontroliuoti mokinių planšetinius kompiuterius, susirinkti testų atsakymus, rašto dokumentus, o reikalaujant mokinių dėmesio, mokytojui suteikta galimybė atjungti visus mokinius nuo interneto, užtemdyti jų kompiuterio ekranus ir paprašyti susitelkti ties užduotimi ar kita klasėje vykstančia veikla.
Ir tai – tik keletas pavyzdžių, kaip mokytojas ir mokiniai gali išnaudoti naująsias technologijas ugdymo ir mokymosi procese.
![]() |
Zenekos nuotrauka |
Ir nors naujieji prietaisai jau puošia klasę, kol kas mokymosi turinys dar nėra galutinai parengtas. O tai – viena svarbesnių visos išmaniosios klasės dalių. Kaip tikino leidyklos „Šviesa“ atstovas Alfredas Ramanauskas, leidykla yra pateikusi tik bandomąjį – pilotinį turinio projektą, kuris diskutuojant, aiškinantis, ko gali reikėti mokiniams ir mokytojams, turėtų kisti.
„Kokio mokymosi turinio norite jūs, manome, kad žinome, tačiau galime klysti. Tik jūs žinote, kaip jums reikia dirbti, kaip norisi mokytis. Tai, ką mes teikiame šiame projekte, yra tik bandymas, leidyklos „Šviesa“ pilotinis projektas, pirmas žingsnis į skaitmeninę mokymosi ateitį“, – sakė A. Ramanauskas.
Į iškilmingą klasės atidarymą atkeliavęs švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius tikino besidžiaugiantis, „kad Lietuva yra viena iš tų šalių, kur technologijų pažanga, interneto skvarba daugybėje sričių neaplenkė ir švietimo“.
![]() |
Zenekos nuotrauka |
„Mokykla visada yra ir turės būti vieta, kurioje užtektinai erdvės, supratimo ir noro priimti visas naujoves, kaip galimybes tobulėti kiekvienam jaunam žmogui ir besidarbuojančiam su mokiniais, gimnazistais pedagogui“, – tikino jis.
Pristatyme dalyvavo „Samsung“ vadovas Baltijos šalyse Josephas Kimas, „Samsung“ verslo padalinio vadovas Baltijos šalims Tomas Deržanauskas, kuris tikino, kad „dažniausiai Lietuva lieka didžiųjų regionų šešėlyje. Tuo tarpu šiuo atveju ją matome tarp tokių šalių kaip Jungtinės Amerikos Valstijos, Japonija ir Singapūras“.
T. Deržanauskas atskleidė, kad techniką ir technologijas išmaniajai klasei kūrė apie 90 „Samsung“ inžinierių, tačiau kiek išmanioji klasė kainavo – nepasakė.
Zenekos nuotraukos
Kristina Urbaitytė