Kas bendro tarp kvepalų ir sauskelnių? Kaip kosmetikos sudėtyje atsiranda pavojingų cheminių medžiagų, kurios draudžiamos naudoti statybiniuose dažuose? Ko ieškoti etiketėje, norint pasirinkti saugesnį gaminį? Kaip susigaudyti ekoženklų jūroje? Kaip vartotojui sužinoti gaminio sudėtį, jei ji nenurodyta etiketėje? Kaip pavojingos medžiagos atsiranda mūsų kraujyje ir kodėl jų gamyba nėra draudžiama?
Nevyriausybinė organizacija Baltijos aplinkos forumas Lietuvoje gruodžio 10 d. organizauoja šia tema seminarą sveikatos ir aplinkosaugos temas nušviečiantiems žurnalistams.
Į šiuos ir kitus klausimus atsakys Baltijos aplinkos forumo cheminių medžiagų ekspertė Laura Stančė, kuri renginio dalyvius supažindins su pavojingų cheminių medžiagų klasifikacija, naudojimu, paplitimu, poveikiu sveikatai ir aplinkai bei vartotojams prienamomis alternatyvomis.
Žurnalistams taip pat bus pristatyta Baltijos šalyse įgyvendima informacinė kampanija, kurios metu bus tiriamos pavojingos cheminės medžiagos savanorių kraujyje, patalpų dulkėse ir pasirinktuose gaminiuose, organizuojami informaciniai seminarai jaunoms šeimoms bei leidžiami leidiniai.
Seminaras vyks viešbutyje „Holiday Inn“, Vilniuje, vyks gruodžio 10 d., 13.00 val.