Quantcast
Viewing all articles
Browse latest Browse all 55372

Užsieniečių studentų Lietuvoje padaugėjo trečdaliu

Studentų iš užsienio skaičius Lietuvoje per pastaruosius ketverius metus išaugo trečdaliu - nuo 2,8 tūkst. 2008-aisiais iki 3,7 tūkst. šiemet.

Pirminiais duomenimis, šiemet Lietuvos universitetuose ir kolegijose pagal pilnas studijų programas mokosi 3690 užsieniečiai. Praėjusiais mokslo metais jų buvo 3341, pranešė Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM).

Jos duomenimis, palyginti su 2005 metais, studentų iš užsienio skaičius pakilo daugiau nei penkis kartus.

Šiemet Lietuvoje studijuoja asmenys iš 92 šalių. Daugiau nei pusė (65 proc.) užsieniečių studentų yra iš NVS šalių, šeštadalis (17 proc.) - iš Europos Sąjungos (ES) valstybių.

Daugiausia studentų į Lietuvą atvyksta iš Baltarusijos (1593), Rusijos (229), Ukrainos (152), Nigerijos (128), Lenkijos (112), Azerbaidžano (102).

Be tiesiogiai orientuoto į Baltarusijos studentus Europos humanitarinio universiteto ir Klaipėdoje veikiančio LCC tarptautinio universiteto, daugiausia užsienio piliečių pritraukia Lietuvos sveikatos mokslų universitetas – jame šiemet studijuoja 530 užsieniečių.

Taip pat daugėja užsieniečių, studijoms pasirinkusių Vilniaus universitetą, jų yra 203. Vilniaus Gedimino technikos universitete studijuoja 168, Kauno technologijos universitete – 144, Mykolo Romerio universitete – 112, Vytauto Didžiojo universitete – 92 jaunuoliai iš užsienio. Tarp kolegijų lyderiauja Vilniaus kolegija bei Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla – jose studijuoja beveik po 40 užsieniečių.

Pagal Aukštojo mokslo tarptautiškumo skatinimo 2011-2012 metų programą, siekiama, kad Lietuva taptų tarptautiniu studijų traukos centru, strategiškai orientuojantis į studentus iš posovietinės erdvės šalių.

Užsieniečiams Lietuvos aukštosios mokyklos gali pasiūlyti per 180 studijų programų, daugiausia anglų, taip pat rusų, vokiečių ir lenkų kalbomis. Pastaraisiais metais studijų programoms atnaujinti ir pritaikyti jas dėstyti užsienio kalba buvo skirtos milijoninės ES struktūrinių fondų lėšos, tokių programų skaičius išaugo beveik dvigubai.

ŠMM, pasitelkusi ES struktūrinių fondų lėšas, finansuoja jungtinių studijų programų su užsienio aukštosiomis mokyklomis kūrimą. Šiuo metu Lietuvos universitetuose ir kolegijose jau galima studijuoti pagal aštuonias tokias programas, artimiausiu metu atsiras dar 17 jungtinių studijų programų.

Lietuvos aukštosios mokyklos taip pat skatinamos kurti bendrus akademinius padalinius su užsienio universitetais. Mykolo Romerio, Vytauto Didžiojo ir Vilniaus Gedimino technikos universitetai jau yra pasirašę bendradarbiavimo sutartis su trimis Jungtinės Karalystės universitetais, jiems numatyta skirti ES struktūrinių fondų finansavimą. Tariamasi ir su kitais potencialiais partneriais.

Image may be NSFW.
Clik here to view.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

Viewing all articles
Browse latest Browse all 55372


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>