Quantcast
Channel: Bernardinai.lt
Viewing all articles
Browse latest Browse all 55372

Tėvų forumas nori, kad 5 proc. mokinių krepšelio nebūtų skirti pedagogų atlyginimams

$
0
0

Lietuvos tėvų forumas siekia, kad mokyklų vadovai 5 proc. mokinių krepšelio neskirtų pedagogų atlyginimams, o šios lėšos atitektų mokytojų kvalifikacijai tobulinti, vadovėliams ir kitoms reikmėms, kam šiuo metu lėšų esą nepakanka.

"Kas mums yra svarbu šioje vietoje: kad tos lėšos, kurios skirtos mokytojų kvalifikacijai, vadovėliams, popamokinei veiklai ir visam kam kitam, kas numatyta pagal krepšelį, nenueitų į darbo užmokestį. (...) Atlyginimui tos lėšos, kurios yra skiriamos, 95 proc. – ir būtų atlyginimams skirtos, o visos kitos nebūtų suplakamos ir nebūtų panaudojama pravalgymui", - ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė Lietuvos tėvų forumo tarybos narys Audrius Murauskas.

Anot A.Murausko, šiemet visiškai liberalizavus mokinio krepšelį, lėšos visoms mokymo reikmėms paskirstomos mokyklų nuožiūra. Vadovai esą "pasiduoda mokytojų įtakai" kelti atlyginimus ir tam lėšas "skolinasi" iš vadovėliams ar kitoms reikmėms įsigyti skirtų pinigų. Dėl to, jo teigimu, sumažėjo mokytojų kvalifikacijos kėlimo apimtys ir vadovėlių įsigijimas.

"Šiandieninis krepšelis buvo ne visai tinkamai naudojamas, dalis lėšų nukeliaudavo netgi stogams lopyti ir kitoms ūkinėms išlaidoms. Būtent mus ir neramina tas neefektyvus panaudojimas", - kalbėjo jis.

Lietuvos leidėjų asociacijos prezidentas Remigijus Jokubauskas antrino, kad dėl neefektyvaus mokinio krepšelio lėšų panaudojimo mažai lėšų tenka naujiems vadovėliams pirkti. Vaikai mokosi iš pasenusių vadovėlių, kurių dauguma išleisti iki 2003 arba iki 2008 metų. Šiemet esą vadovėlių nupirkta tik tiek, kad vienam mokiniui teko po vieną egzempliorių.

Pasak R.Jokubausko, leidėjams taip pat kilo klausimas, ar iš tiesų 2010 metais vadovėliams įsigyti iš valstybės skirta beveik 61 mln. litų, kaip buvo skelbiama. Leidėjų duomenimis, tam išleista geroka mažiau - 20,5 mln. litų: "Šitoje vietoje didelis nesutapimas, kuris galėtų neraminti ir neramina".

A.Murausko teigimu, didinant mokinio krepšelį, turi būti didinama ne darbo užmokesčio dalis, kuri turi likti 95 proc. dydžio: "Įsivaizduojame, kad turėtų prisidėti papildomos lėšos mokyklos savivaldos stiprinimui, mokyklos bendruomenės telkimui, tėvų įtraukimui į ugdymo procesą, kad ne tik mokytojas būtų atsakingas už vaiko auklėjimą, bet fiziškai galėtų ir tėvas prisidėti prie bendro ugdymo".

Anot jo, mokytojams algos padidėtų, jei būtų sumažintas jų skaičius, kuris šiuo metu yra per didelis.

A.Murauskas siūlo, kad mokinys ir jo tėvai galėtų nuspręsti dalį mokinio krepšelio lėšų panaudoti kitoje mokyklose nei mokosi jų vaikas, jei šio "netenkina" kurio nors dalyko mokytojas.

"Tarkime, fizikos ar matematikos mokytojas yra prastas toje mokykloje arba paprasčiausiai tam vaikui asmeniškai netinka bioritmai ar kitos bėdos yra, dėl ko jis ten nesimokina, arba būna tokių situacijų, kai mokytojas "užsisėdo". Visokių mes turime bėdų, ir jei jos jau neišsprendžiamos toje mokykloje, kad mokinys galėtų pasirinkti mokytoją ar korepetitorių iš kitos mokyklos", - aiškino forumo atstovas.

"Jis savo krepšelio dalimi galėtų laisvai disponuoti. Mūsų juk tikslas yra ne penėti mokytojus, kurie šiltai sėdi toje mokykloje, o suteikti efektyvų valstybės lėšų panaudojimą konkrečiai taip, kaip mato ta šeima, kaip jie mato tuos pinigus geriausiai panaudoti. Šiandien atsitinka taip, kad pinigai yra išleidžiami neįdomioms pamokoms, o vėliau dar šeima papildomai moka pinigus, kad vaikas papildomai mokytųsi pas korepetitorių", - teigė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

Viewing all articles
Browse latest Browse all 55372


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>