Su kokiomis problemomis susiduria Skuodo rajono jaunimas ir kaip jas reikėtų spręsti? – jau beveik mėnesį suka galvas Skuodo Bartuvos progimnazijos, Skuodo kaimo verslo ir amatų mokyklos, Skuodo meno mokyklos ir Mosėdžio gimnazijos moksleiviai kartu su mokytojais. Atsakę į šiuos klausimus, projekto „Kuriame Respubliką: visuomenės pilietinio veikimo kompetencijų ugdymas“ dalyviai imsis realių darbų ir bandys praktiškai išspręsti po vieną pasirinktą problemą.
„Projekto mokymuose mokinai pastebėjo, kad reikia skatinti neformalų ugdymą, gerinti laisvalaikio užimtumą, kovoti su smurtu, patyčiomis ir abejingumu, ugdyti pagarbą ir toleranciją, spręsti aplinkos užterštumo ir daugelį kitų problemų“, – sako Daiva Budrienė, Skuodo r. savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė ir projekto kūrybinės laboratorijos vadovė.
Skuodo Bartuvos progimnazijos komanda jau apsisprendė – ji kvies mokinius ir mokytojus daugiau bendrauti, dalintis savo problemomis ir kartu jas spręsti. „Kursime klubą „Galiu padėti“, du jo atstovai kasdien sutartu laiku lauks mokytojų ir mokinių, turinčių problemų ir ieškančių pagalbos jas sprendžiant, – pasakoja Stanislava Sandarienė, Skuodo Bartuvos progimnazijos tikybos mokytoja ir komandos vadovė. – Kai mokytojas nežinos, kaip pravesti klasės valandėlę, pasiūlysime savo idėjų, kai kils sunkumų dėl „geltonųjų“ autobusiukų, kreipsimės į savivaldybę ir t. t.“
Skuodo Bartuvos progimnazija taip pat ketina stiprinti ryšius su aplinkinėmis mokyklomis ir įgyvendinti mokinių mainų programą. Taip pat komanda sieks daugiau bendrauti ir surengti susitikimus su vietos savivaldybės atstovais, policijos pareigūnais, verslininkais, ūkininkais. „Ateityje šis jaunimas valdys Respubliką. Tegul jis jau dabar tam ruošiasi: siūlo, renkasi, sprendžia ir keičia, – sako D. Budrienė. – Leiskime jaunimui pasijusti svarbiam, kitaip jis ir toliau liks nusivylęs, trauks užsienin.“
Pilietiškumo ugdymo projektas „Kuriame Respubliką“ įgyvendinamas visoje Lietuvoje. Prie jo prisijungė 120 švietimo įstaigų iš 30-ies savivaldybių. Nors į komandas susibūrę moksleiviai pirmiausia bando spręsti savo bendruomenės problemas, tačiau daugelis jų aktualios visai valstybei. Sėkmingiausi mokyklų pilietinės veiklos projektai taps nacionaliniais ir bus įgyvendinti visoje Lietuvoje. Dvejų su puse metų trukmės projektą „Kuriame Respubliką“ įgyvendina VšĮ „Pilietinės visuomenės institutas“ kartu su partneriais: Ateitininkų federacija, Lietuvos Švietimo centrų darbuotojų asociacija, VšĮ „Pilietiškumo, demokratijos ir teisės programų centras“, VšĮ „Darom“ ir kitais.
Daugiau informacijos rasite interneto svetainėje www.kuriamerespublika.lt ir socialiniotinklalapio„Facebook“ puslapyje www.facebook.com/KuriameRespublika.
Organizatorių inf.