Quantcast
Channel: Bernardinai.lt
Viewing all articles
Browse latest Browse all 55372

Graikijos parlamentas ratifikavo Briuselyje pasiektą susitarimą

$
0
0

4374e5d9ffa978247122eba66f430e345d2ed961

Graikijos parlamentas, kaip ir buvo tikėtasi, ratifikavo krizės įveikimo planą, dėl kurio sutarta Briuselyje. Kaip ir tikėtasi, jis sulaukė labai aršaus pasipriešinimo. Atėnų gatves užplūdo protestuotojai, kurie susikovė su policija.

Graikijos premjeui A. Tsipras kovojo labai sunkią kovą parlamente, Jis siekia suvaldyti didžiulę kritikos bangą iš savo bendrapartiečių, kurie tvirtina, kad susitarimas, pasirašytas Briuselyje, tai pažeminimas ir klaida.

Akivaizdu, kad šiandien Tsipras yra mažumoje savo paties partijoje. Abejojama, ar premjeras ilgai išsilaikys savo poste, ar atlaikys kritiką tų, kurie dar visai neseniai buvo entuziastingi jo bendražygiai. Šiandien premjeras yra kritikuojamas iš visų pusių. Jis pats abejoja ratifikuoto susitarimo racionalumu, tačiau nemato jam alternatyvų.

Kaip ir galima buvo tikėtis, Graikijos parlamente krizės įveikimo planas,dėl kurio sutarė šios šalies delegacija ir kitų ES valstybių vadovai, svarstytas itin audringai. Idat sutartas planas veiktų, trečiadienį graikų parlamentarams reikėjo priimti mažiausiai keturis svarbius įstatymus. Tai buvo pirmoji ir svarbiausia susitikimo Briuselyje iškelta sąlyga. Tik tada, jei tai įvyks, naujasis krizės įveikimo planas ir su juo susiję finansiniai įsipareigojimai bus svarstomi ir tvirtinami kitų ES valstybių parlamentuose.

Nemaža dalis graikų parlamentarų labai piktai reagavo į Briuselyje pasiektą susitarimą, vadino jį Graikijos ekonomine okupacija, turtuolių triumfu. Buvęs Graikijos finansų ministras Yanis Varoufakis, pagarsėjęs kietakatiška laikysena derybų metu, net pareiškė, kad pasiekta sutartis - tai ne kas kita, kaip Vokietijos kapituliacijos sutartis,priimta Versalyje, po Pirmojo pasaulinio karo, kai Vokietija įpareigota mokėti reparacijas.

Beje, dar prieš pat oficialią debatų padžią, atsistatydino finansų ministro pavaduotoja Nadia Valavani, pareiškusi, kad nemato galimybės balsuoti už tokias reformas. Taip pat atsistatydino ir Ekonomikos ministerijos sekretorius. Profsąjungos grasina streikais.

Idant gautų beveik šimto milijardų dolerių paramą iš ES, Graikija privalėjo ratifikuoti susitarimą, pasiektą Briuselyje, padidinti PVM, padidinti korporatyvinius mokesčius nedidelėms kompanijoms, padidinti prabangos mokestį dideliems automobiliams, laivams ir baseinams, padidinti pensijinį amžių iki 67 metų, taip pat užtikrinti teisinę statistikos tarnybos Elstat  nepriklausomybę.

Netikėtai Briuselyje pasiektą susitarimą sukritikavo ir Tarptautinis valiutos fondas. Jo atstovai pareiškė, kad Graikijos planuojamos reformos nėra realistinės, be struktūrizacijos, Graikijos skolos ir toliau augs. Kita vertus, pripažįstama - jei Graikijos parlamentas nesiims jokių reformų, niekas nebegalės pristabdyti jau prasidėjusios ekonominės katastrofos.

Parengta pagal BBC.com


Viewing all articles
Browse latest Browse all 55372

Trending Articles



<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>