Quantcast
Channel: Bernardinai.lt
Viewing all articles
Browse latest Browse all 55372

Balsavimas dėl trijų darbiečių neliečiamybės atidėtas iki ketvirtadienio

$
0
0

Darbo partijos iniciatyva Seime mažiausiai iki ketvirtadienio atidėtas balsavimas dėl Darbo partijos vadovo Viktoro Uspaskicho ir dar dviejų "darbiečių" neliečiamybės panaikinimo.

"Per 20 metų Seime tokio gėdingo ir, sakyčiau, "nachališko" pirmininkavimo posėdžiui neprisimenu", - antradienį po pakartotinio balsavimo dėl pertraukos padarymo iki kito posėdžio pareiškė konservatorius Andrius Kubilius.

Antradienį pradėjus svarstyti klausimą dėl V.Uspaskicho imuniteto, iš pradžių "darbiečių" atstovas Valentinas Bukauskas frakcijos vardu paprašė atidėti klausimą iki kito posėdžio, tai yra iki vakarinio posėdžio. O prasidėjus jam tą patį padarė jo frakcijos kolega Kęstutis Daukšys.

Padarius pertrauką dėl V.Uspaskicho imuniteto, netrukus pertraukų paprašyta ir pateikiant rezoliucijų projektus dėl Vitalijos Vonžutaitės bei Vytauto Gapšio imuniteto panaikinimo.

Už klausimų atidėjimą balsavo Darbo partijos, "Tvarkos ir teisingumo" bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcijų nariai.

"Čia vyksta politinis turgus, nes ketvirtadienį numatytas balsavimas dėl biudžeto, o Darbo partija šantažuodama nori, kad ketvirtadienį būtų balsuojama ir dėl imuniteto", - pareiškė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

Liberalas Eugenijus Gentvilas apkaltino posėdžiui pirmininkaujantį Seimo pirmininką Vydą Gedvilą "chamišku" ir šališku elgesiu, konservatorius Mantas Adomėnas pasiūlė V.Gedvilui nusišalinti nuo posėdžio vedimo.

O liberalė Dalia Teišerskytė ironizuodama paprašė paskelbti pertrauką ketveriems metams.

Sąmyšis Seimo salėje kilo, kai parlamento vadovas V.Gedvilas pranešė, kad tris rezoliucijų projektus dėl Darbo partijos narių Viktoro Uspaskicho, Vytauto Gapšio ir Vitalijos Vonžutaitės rengusios laikinosios komisijos pirmininkas "tvarkietis" Andrius Mazuronis pataisė rezoliucijos projektus.

"Sekretoriatas buvo suklydęs ir į rezoliucijos tekstą įrašė žodį "suimti", nors prokuroro teikime buvo "patraukti baudžiamojon atsakomybėn ir kitaip suvaržyti jo laisvę". Žodžio "suimti" nebuvo. Aš jau ryte pastebėjau ir paklausiau sekretoriato, kaip galima pataisyti", -  kilusią problemą BNS aiškino A.Mazuronis.

Pakoregavęs rezoliucijų pavadinimą "tvarkietis" apie tai pranešė Seimo vadovui. Šis pasiūlė padaryti dviejų valandų pertrauką, kad visi galėtų susipažinti su pataisa. Tai sukėlė opozicijos pasipiktinimą, o Darbo partijos atstovai pareikalavo pertraukos.

A.Mazuronis tvirtino negalėjęs numatyti, kad bus pasinaudota padaryta klaida.

"Kad kiti koalicijos partneriai tuo pagrindu pasiremiant kažkokius procedūrinius dalykus pradės ieškoti, matyt, nebuvo galima įtarti", - teigė jis.

Be to, konservatoriai pasiūlė posėdžiui pirmininkavusiam V.Gedvilui nusišalinti nuo šių pareigų, nes sprendžiamas jo partijos bendražygių imunitetas. Seimo pirmininkas atsisakė tai padaryti.

"Piktnaudžiaujama ir tuo, kad Darbo partijos atstovas yra ir Seimo pirmininkas. Nesilaikoma statuto ir tam tikrų procedūrinių normų jau nuo pat pradžių. Socialdemokratams tenka labai didelė atsakomybė, ar Lietuva elgsis kaip teisinė valstybė", - paskelbus pertrauką pareiškė konservatorių lyderis Andrius Kubilius.

Dėl koalicijos partnerių elgesio buvo nustebęs ir Lietuvos socialdemokratų partijos lyderis premjeras Algirdas Butkevičius.

"Nesitikėjau, galvojau, kad ateiname atsakingai dirbti Lietuvai ir tarnauti Lietuvos žmonėms", - sakė jis.

Jis garantavo, kad niekas nepakeis socialdemokratų apsisprendimo balsuoti už imuniteto panaikinimą minėtiems "darbiečiams".

Panaikinti po Seimo rinkimų V.Uspaskicho įgytą imunitetą prašo Generalinė prokuratūra Vilniaus apygardos teismo prašymu.

V.Uspaskichas kartu su "darbiečiais" Vytautu Gapšiu ir Vitalija Vonžutaite teisiami, kad eidami vadovaujančias pareigas Darbo partijoje nuo 2004 iki 2006 metų Vilniuje organizavo apgaulingą partijos buhalterinės apskaitos tvarkymą.

Sukčiavimu šioje byloje be minėtų trijų parlamentarų kaltinama pati Darbo partija ir buvusi jos finansininkė Marina Liutkevičienė.

Bylos duomenimis, Darbo partijos apskaitoje 2004-2006 metais nebuvo apskaityta 25 mln. 116 tūkst. litų pajamų ir 23 mln. 724 tūkst. litų išlaidų, ir taip apgaule išvengė prievolės sumokėti į valstybės biudžetą 3 mln. 864 tūkst. privalomų mokesčių ir įmokų.

V.Uspaskichas savo kaltę neigia ir tvirtina, kad tai esanti politinė byla.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

Viewing all articles
Browse latest Browse all 55372

Trending Articles



<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>