Vyriausybei trečiadienį nusprendus minimalią mėnesio algą (MMA) padidinti iki 1 tūkst. litų, premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad jei dėl to smulkios ir vidutinės įmonės patirs finansinių sunkumų, jos gali tikėtis mokestinių išimčių.
"Žiūrėsime geranoriškai į tų įmonių finansinę būklę, jeigu jie pareikš tam tikrą nuomonę, kad gali patirti bankrotą, bet pateikiant visus skaičiavimus, pateikiant visą informaciją Mokesčių inspekcijai, kad jiems šiek tiek ta finansinė situacija būtų palengvinta, galbūt atidedant tam tikrų mokesčių mokėjimą vėlesniam laikui", - žurnalistams po Vyriausybės posėdžio ir pasitarimo trečiadienį sakė A.Butkevičius.
Pasak jo, jeigu paaiškės, jog kai kuriuose regionuose įmonių finansinė situacija yra sudėtinga, tai bus galima tartis dėl visų mokesčių mokėjimų atidėjimo tam tikram laikotarpiui, sutarus su Mokesčių inspekcija.
"Pavyzdžiui, gyventojų pajamų mokesčio atidėjimas, išdėstant šešiems mėnesiams. Gali būti ir kai kurie kiti mokesčiai", - sakė A.Butkevičius.
Teigiama, kad sprendimas padidinti MMA iki 1000 litų palies apie 200 tūkst. darbuotojų, tarp jų - apie 50 tūkstančių biudžetinių įstaigų darbuotojų. Kita vertus, nurodoma, jog dalis įmonių darbuotojų gali būti atleisti arba gali būti trumpinamas jų darbo laikas.
Trišalė taryba antradienį pritarė MMA didinimui, tačiau su sąlyga, kad bus sudaryta darbo grupė, kuri teiktų siūlymus dėl to verslo, kuris tiek didinti MMA neturi galimybių.
Ekonomistas ir Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis naujai šalies valdžiai siūlo vertinti šalies ekonomikos galimybes ir neskubėti didinti MMA. Tuo metu vieno didžiausio Lietuvoje komercinio banko "Swedbank" analitikas Nerijus Mačiulis yra sakęs, jog MMA didinimas sukels didesnę infliaciją.
Dabar MMA yra 850 litų - nuo šių metų liepos ji padidinta 50 litų.
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.