Žymaus lietuvių visuomenės veikėjo Mykolo Biržiškos 130-ųjų gimimo ir 50-ųjų mirties metinių proga sukurta virtuali paroda, kurioje galima susipažinti su dokumentais, atspindinčiais jo gyvenimą ir veiklą, pranešė Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba.
Lietuvos centrinis valstybės archyvo ir Lietuvos ypatingojo archyvo parengtoje parodoje "Mykolas Biržiška. Dvasios kultūra ir kilnūs principai" pristatomi rašytiniai ir fotodokumentai, eksponuojami JAV lietuvių kinematografininko Pauliaus Jasiukonio filmuoti kino kadrai, kuriuose užfiksuoti M.Biržiškos gyvenimo JAV momentai.
Dokumentuose taip pat pateikiama informacija apie M.Biržiškos veiklą nacių okupacijos metais - rūpinimąsi Lietuvos kultūros išsaugojimu, dalyvavimą prieštaringai vertinamoje Lietuvos atstovų konferencijoje, taip pat apie sovietų valdžios ketinimus sugrąžinti emigravusį į Vakarus M.Biržišką į Lietuvą.
M.Biržiška gimė 1882 metų rugpjūčio 24 dieną Viekšniuose, o mirė 1962-ųjų rugpjūčio 24-ąją Los Andžele.
Jis buvo 1918 metų Vasario 16-osios Nepriklausomybės akto signataras, 1915-1922 metais vadovavo lietuviškai gimnazijai Vilniuje. Vilnių okupavusių lenkų M.Biržiška 1922 metais buvo suimtas, bet vėliau perduotas Lietuvos kariuomenei. Vėliau tarpukariu jis dėstė Vytauto Didžiojo universitete, o 1940-1944 metais buvo Vilniaus universiteto rektorius.
M.Biržiška 1946 metais pasitraukė į Vokietiją, nuo 1949-ųjų gyveno JAV.
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.