![]() |
Kalėdų kalboje popiežius Benediktas XVI dar kartą paliudijo kaip jam rūpi, kad kuo greičiau būtų išspręstas konfliktas Sirijoje. Konfliktas, kuris „negaili beginklių ir kurio aukomis tampa nekaltieji“, - sakė Šventasis Tėvas Kalėdų dieną ragindamas susipriešinusias puses taikingai išspręsti konfliktą. Bažnyčia Sirijoje, kaip ir popiežius Benediktas XVI, nuo pat pirmųjų šio konflikto dienų sirams siunčia ne tik geros valios ženklus, bet ir konkrečią paramą, derina katalikų iš viso pasaulio organizacijų į Siriją ir kaimynines šalis siunčiamą paramą, skirtą sušelpti visus stokojančius sirus tiek Sirijoje, tiek dėl konflikto apleidusius savo namus, arba išvykusius į artimą užsienį, - pasakė Vatikano radijui kardinolas Robert Sarah, Popiežiškosios tarybos „Cor Unum“ pirmininkas.
Kardinolas Sarah, prieš mėnesį Popiežiaus vardu aplankęs Sirijos pabėgėlius Libane, pasakojo, kokiomis sunkiomis sąlygomis žmonės turi gyventi, dalinai be vandens, elektros, sveikatos priežiūros ir pratiškai be būtinų higienos sąlygų. Kardinolas sakė, jog Sirijos gyventojų situacija eina blogyn. Jau prasidėjo žiemos metas, o konfliktas vis aštrėja, atnešdamas vis daugiau smurto, didesnes kančias ir mirtį. Pasak viešai skelbiamų įvairių šaltinių galima manyti, jog konflikte nuo pradžios žuvo daugiau kaip 40 000 žmonių, du milijonai žmonių buvo priversti palikti namus ir gimtinę, o apie pusė milijono pabėgėlių pasitraukė į kaimynines šalis, tikėdamiesi ten surasti saugesnį ir ramesnį gyvenimą.
Per nuolatinius ryšius su Artimųjų rytų Bažnyčių bendruomenėmis, su vietinėmis labdaros organizacijomis, dirbančiomis su pabėgėliais tiek Sirijos viduje, tiek kitur regione, ateina vis labiau neraminančios žinios apie daugumos sirų materialinę, psichologinę ir dvasinę būklę, apie nesaugumo ir visokio piktnaudžiavimo situacijas, kurias patiria žmones, už tai visai nepelnytai nukentėdami dvigubai, - sakė Vatikano radijui kard. Sarah.
Jis priminė, kad popiežius pats buvo nuvykęs į Libaną rugsėjo mėnesį, kelionėje nuolat reikšdamas surūpinimą poslinkiais regione ir ne kartą savo kalbose ir maldose pasisakydamas už sirų susitaikymą. Popiežius per Kalėdas dar kartą priminė Sirijos nelaimes, ypač kreipdamas dėmesį į vaikus bei užtikrindamas visiems Sirijoje savo artumą bei rūpestį. Popiežiaus pasisakymai, raginantys kovojančiuosius taikytis ir tarptautinę bendruomenę aktyviau veikti, buvo pakankamai aiškūs, tvirtino kardinolas Sarah.
Karas, žmonių žudymas ir infrastruktūrų griovimas neveda prie tikrojo socialinių-politinių problemų sprendimo. Tai yra įmanoma tik dialogu ir kai yra noras bendradarbiavimo dvasia kurti meile ir solidarumu paremtą tautos gyvenimą. Bažnyčia tikisi, kad daugiau nesikartos tokios karinės operacijos, kaip įvyko Irake, Libijoje, Vakarų Afrikos Dramblio Kaulo Kranto Respublikoje.
Kardinolas Sarah priminė garsiąją taikos kalbą, popiežiaus Pauliaus VI pasakytą JTO būstinėje Niujorke 1965 metais „Niekuomet daugiau karo!“. Popiežius Benediktas šiandien mums kartoja tą patį. Bažnyčia tęsia humanitarinius veiksmus siekdama padėti nukentėjusiems nuo šio konflikto herojiška ir dosnia katalikiškų labdaros organizacijų veikla Sirijoje nuo pat tada, kai šis konfliktas pradėjo reikalauti nekaltų aukų.
Turime dabar atlikti viską, ką galime, kad padėtume šiems žmonėms. Turime susirūpinti tiek materialine, tiek dvasine jų gerove. Tai pagalba, atvira visiems. Benediktas XVI savo enciklikoje “Deus caritas est“ mus moko, jog artimo meilė skirta žmonėms, kurių net nepažįstame, o tai gali įvykti tik susitikimo su Dievu dėka.
Šiuo metu pasaulyje užfiksuota apie 70 humanitarinių krizių; tiek daug nėra buvę nuo Antrojo pasaulinio karo. Ir tai vyksta tuo metu, kai pasaulis džiaugsmingai švenčia Jėzaus Kristaus atėjimą. Apaštalo šv. Pauliaus žodžiais, Kristus yra mūsų taika, jis naikina mus skiriančias pertvaras, savo kūne nuslopina neapykantą. Tai Viešpaties „Geroji Naujiena“, kurią norime perduoti visam pasauliui. Reikia „naujo artimo meilės švytėjimo“, kad ne tik praktiškais veiksmais įsipareigotume kitų atžvilgiu, bet kad gebėtume solidarumo liudijimu tapti artimais visiems, kurie kenčia, skursta, arba yra per silpni; kad mūsų pagalbos gestai nežemintų kito, o būtų tikro broliško dalijimosi vaisius, sakė Popiežiškosios „Cor Unum“ tarybos pirmininkas.
![]() |