Quantcast
Channel: Bernardinai.lt
Viewing all articles
Browse latest Browse all 55372

Vysk. Linas Vodopjanovas OFM: ,,Geriau parodykime, kas Bažnyčioje gražu“

$
0
0

Kristaus Karaliaus seserų namuose (Trinapolyje) vyko Pranciškoniškojo jaunimo rekolekcijos su Telšių vyskupu augziliaru Linu Vodopjanovu OFM. Atsiliepdamas į popiežiaus Benedikto XVI kvietimą, vyskupas paprastai, atvirai ir įtaigiai bendravo su jaunaisiais krikščionimis Tikėjimo metų tema. Ta dingstimi kalbamės su ganytoju apie jaunimo sielovadą.

Kokią reikšmę Bažnyčioje teikiate jaunimui?

Jaunimas yra neatsiejama Bažnyčios dalis. Palaimintasis popiežius Jonas Paulius II atkreipė ypatingą dėmesį į jaunimą, kviesdamas į Pasaulio jaunimo dienas susitikti su juo. Jaunimo dienos įvyko net popiežiui kiek kritikuojamam dėl to. Kai kas galbūt net nenorėjo suteikti jaunimui vietos Bažnyčioje. Iš tikrųjų nuostabi ši misija, kurią dabartinis popiežius Benediktas XVI tęsia. Būtent Bažnyčiai jaunimas yra labai reikalingas.

Taip pat pal. popiežius Jonas Paulius II sakė: jaunimas – Bažnyčios ateitis. Be jaunimo, manyčiau, Bažnyčia neįsivaizduojama. Sakyčiau, tikintis ir liudijantis Kristų jaunimas yra Bažnyčios jėga. Man net nekyla klausimas, ar jaunimas reikalingas.

Bažnyčia yra kaip šeima. Šeimoje yra ir vyresnio amžiaus, vidutinio amžiaus žmonių ir vaikų. Negalima išskirti, kuris prastesnis ar kuris geresnis. Bažnyčia yra ta didžioji šeima, kurioje gyvename ir liudijame Kristų.

Kokių matote dabartinių esminių jaunimo problemų?

Problemų buvo praeityje, problemų bus ir ateityje. Tačiau, sakyčiau, jei Bažnyčia vien problemomis gyventų, joje būtų liūdna. Turime žiūrėti aukščiau už tas problemas. Geriau parodykime, kas Bažnyčioje gražu. Krikščionybei, arba mūsų Bažnyčiai, to šiais laikais ir trūksta. Bijom parodyti, ką turime gražaus. Esame įpratę sakyti, kas yra blogai. Blogai ir priklausomybė nuo alkoholio bei narkotikų, ir gyvenimas kartu prieš santuoką. Tačiau ką mes gražaus turime? Šiandien yra ir porų, kurios gyvena skaisčiai. Turime pažvelgti, ką turime gražaus. Dievas neatėjo išspręsti mūsų problemų. Dievas atėjo pirmiausia mylėdamas. Man atrodo, mylint vienas kitą daug problemų savaime išsispręstų.

Dar norėčiau paklausti apie evangelizaciją. Kai kam atrodo, kad Bažnyčia atgyveno, ir analogiškai jos evangelizacijos priemonės paseno. Koks Jūsų požiūris apie tai, kaip turėtų vykti evangelizacija?

Mes esame kviečiami evangelizuoti. Jeigu panaudojam kokias nors elektroninės komunikacijos priemones, tai yra gėris.

Ką manote apie interneto portalą ,,Twitter“?

Popiežius jau naudoja ir ,,Twitter“. Evangelija turi būti pasiekiama ir tokiu būdu. Nebegalime grįžti prie to, kas buvo prieš šimtą metų. Tuomet kai kurie žmonės net maldaknygių neturėjo, tik vienas kitas, buvo didelis neraštingumas, reikėjo evangelizuoti vienaip. Šiandien XXI amžius, žmonės naudoja elektronines komunikacijos priemones. Bažnyčia evangelizavimui šiomis priemonėmis skiria daug dėmesio. Bažnyčia nesistengia įtikti, bet, naudodama šias elektroninės komunikacijos priemones, skelbia Evangeliją.

Šiandien diskutuojama apie Europos evangelizaciją, sakoma: ,,Ieškokime naujų būdų evangelizacijai“. Kokie tie būdai? Tai yra ir jūsų, jaunime, užduotis.

Lietuvoje dabar išrinkti trys jauni vyskupai: vysk. Arūnas Poniškaitis, vysk. Kęstutis Kėvalas ir Jūs. Kaip manote, ar tai padarys įtaką vyskupų santykiui su jaunimu?

Jaunas amžius nėra svarbiausias dalykas. Man atrodo, požiūris į jaunimą priklauso ne nuo amžiaus. Kartais amžius gali būti netrumpas, bet jei žmogaus širdis jauna, jis jaučia gyvenimo pulsą: kupinas idėjų, entuziastingas, turi daug troškimų.

Parengė Klemensas Minkevičius

Bernardinai.lt


Viewing all articles
Browse latest Browse all 55372


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>