Prezidentė Dalia Grybauskaitė į Lietuvos radijo ir televizijos komisiją (LRTK) deleguoja Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto docentą Mantą Martišių bei to paties fakulteto lektorių, buvusį Lietuvos radijo ir televizijos vadovą Kęstutį Petrauskį.
Šalies vadovės pasirašytas dekretas dėl M.Martišiaus ir K.Petrauskio skyrimo komisijos nariais ketveriems metams įsigaliojo pirmadienį.
K.Petrauskis komisijos nariu yra nuo 2010 metų, pirmajai kadencijai jį buvo paskyręs Seimas.
Baigęs istorijos mokslus K.Petrauskis dėstytojavo, yra buvęs Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto prodekanu, taip pat dirbo dienraščio „Lietuvos aidas“ vyriausiojo redaktoriaus pavaduotoju, savaitraščio „Veidas“ vyriausiojo redaktoriaus pavaduotoju, vadovavo Lietuvos radijui, o 2003-2008 metais ėjo Lietuvos radijo ir televizijos generalinio direktoriaus pareigas.
VU Komunikacijos fakulteto dėstytojas, docentas M.Martišius fakultete dirba nuo 2006 metų, yra išleidęs knygą apie informacinius karus.
Lietuvos radijo ir televizijos komisija yra Seimui atskaitinga radijo ir televizijos programų transliuotojų, retransliuotojų ir užsakomųjų visuomenės informavimo audiovizualinėmis priemonėmis paslaugų teikėjų veiklą reguliuojanti ir kontroliuojanti institucija. Komisija dalyvauja formuojant valstybės audiovizualinę politiką, yra Seimo ir Vyriausybės ekspertė radijo, televizijos programų transliavimo ir retransliavimo bei užsakomųjų visuomenės informavimo audiovizualinėmis priemonėmis paslaugų klausimais.
Komisiją sudaro 11 narių, iš jų du narius skiria prezidentas, po tris – Seimas bei Lietuvos meno kūrėjų asociacija, po vieną – Lietuvos katalikų bažnyčios Vyskupų konferencija, Lietuvos žurnalistų sąjunga, Lietuvos žurnalistų draugija.
Komisijos nariu gali būti skiriamas tik nepriekaištingos reputacijos Lietuvos pilietis, turintis aukštąjį universitetinį išsilavinimą ir ne mažesnę kaip penkerių metų patirtį audiovizualinės politikos, viešosios informacijos rengėjo ar skleidėjo veiklos srityse, profesinės ar akademinės patirties visuomenės informavimo, švietimo, kultūros, mokslo ar žmogaus teisių srityse.
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.