Quantcast
Channel: Bernardinai.lt
Viewing all articles
Browse latest Browse all 55372

Austen Ivereigh. Kaip pristatyti Bažnyčios poziciją? Kalbėkite pozityviai

$
0
0

Leidykla „Katalikų pasaulio leidiniai“ bendradarbiaudama su Naujosios evangelizacijos centru ruošia leidinį, kuris siekia atsakyti į klausimą, kaip aiškiai pristatyti Bažnyčios poziciją kitiems. Knygos autorius yra Austen Ivereigh, Didžiojoje Britanijoje įsikūrusios asociacijos „Katalikų balsas“ vienas iš steigėjų ir bendradarbių. Knygos bendraautoriai  Toma Bružaitė ir Vygantas Malinauskas papildė leidinį lietuviškomis aktualijomis.

Knygoje aiškiai ir suprantamai pateikiama Bažnyčios pozicija tais klausimais, kurių svarstymas dažnai sukelia ginčus, pasipiktinimą ar net konfliktą ne tik draugų ar bendradarbių grupėse, bet ir viešojoje erdvėje. Autoriai padeda suprasti, kodėl Katalikų Bažnyčia siekia daryti įtaką šiuolaikinėje visuomenėje ir kuo grįsta katalikų pozicija, rodos, religijai nepavaldžiose srityse.

Knygoje taip pat siūlomi principai, kuriais vadovaujantis ugdomas požiūris, vedantis į Bažnyčios ir visuomenės dialogą. Siūlome susipažinti su knygos ištrauka.

Katalikų balsas

10 civilizuotos komunikacijos principų

(...)

6. Kalbėkite pozityviai

Tai pagrindinis komunikacijos principas ir be abejo jis yra ypač svarbus tuomet, kai atstovaujame Bažnyčios pozicijai šiandienos visuomenėje, kuri ją supranta kaip poziciją prieš kažką. Taip, Bažnyčia dažnai prieštarauja, bet daug dažniau Bažnyčia pasisako , Bažnyčia siekia apsaugoti ir apginti daugelį dalykų. Bažnyčia nėra draudėja, grūmojanti prieš kažką, ji yra galimybių siūlytoja, kviečianti kiekvieną asmenį ir visą visuomenę į gyvenimo pilnatvę, gerovę ir visokeriopą klestėjimą. Mes turime keisti neigiamą požiūrį, neva Bažnyčia yra slogi moralės sergėtoja, apipinta įvairiausiais prieštaravimais ir draudimais. Savo pavyzdžiu turime rodyti, kad Bažnyčia daug labiau panaši į Motiną Teresę, palinkusią prie pasaulio užmirštųjų ir kenčiančiųjų. Būtent toks pozityvus požiūris turi būti skatinamas kalbant visais klausimais, susijusiais su Bažnyčios pozicija. Per ilgus amžius semdamasi patirties iš tūkstantmetės tradicijos, apmąstydama Šventąjį Raštą, melsdamasi ir įsigyvendama į didžiausius žmonijos istorijos vargus, Bažnyčia tapo tartum visos „žmonijos eksperte“, galinčia tinkamai nušviesti pagrindinius individualaus ir visuomeninio gyvenimo vingius.

Būti pozityviam jokiu būdu nereiškia, kad turime būti nuolat išsišiepę ar „mieli“ visais gyvenimo atvejais. Būti pozityviam – reiškia grįžti prie teigiamos Bažnyčios vizijos, kurią ji siūlo žmogui, neišsenkančių mūsų laisvės sąlygotų galimybių. „Katalikų balso“ iniciatyvos rėmėjai turėtų būti idealistai ir radikalai, kviečiantys visuomenę rinktis naują, geresnį kelią. Judėjimo „Už gyvybę“ aktyvistai turėtų ne tik moralizuoti, bet ir būti kantrūs, kaip kovotojai su vergove. Eutanazijos priešininkai turėtų agituoti už slaugos ligonines kiekvienoje gatvėje. Nebūkite blogio pranašai, verčiau atskleiskite klausytojams platesnę ir šviesesnę perspektyvą.

Bernardinai.lt


Viewing all articles
Browse latest Browse all 55372


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>