Europos Parlamento Konstitucinių reikalų komitetas siūlo mažinti Lietuvai tenkantį europarlamentarų skaičių - jei projektui būtų pritarta, nuo 2014 metų Lietuvoje būtų renkama nebe 12, o 11 europarlamentarų.
Kai kurioms valstybėms tenkantį europarlamentarų skaičių siūloma mažinti atsižvelgiant į Kroatijos prisijungimą prie Europos Sąjungos (ES). Kroatijai Europos Parlamente numatyta taip pat 11 vietų.
Kaip BNS informavo Europos Parlamento atstovai, šį mėnesį pateiktam projektui pataisas galima pateikti iki vasario 4 dienos. Vasarį dėl projekto balsuos komitetas, o kovo mėnesį Europos Parlamento plenarinė sesija. Dėl siūlymo dar turės spręsti Europos Vadovų Taryba, kurioje posėdžiauja valstybių narių valdžios atstovai.
Pagal projektą, dabar 99 europarlamentarus turinti Vokietija netektų trijų vietų. Po vieną vietą be Lietuvos prarastų dar 11 valstybių. Dėl dabartinio ES narėms tenkančio EP narių skaičiaus prieš 10 metų buvo susitarta Nicoje.
Europarlamentaro Algirdo Saudargo teigimu, Lietuvai neišvengiamai teks atsisakyti bent vienos vietos, o dėl sumažėjusio gyventojų skaičiaus jų galėtų būti atimta dar daugiau.
"Mums yra problema visų pirma dėl demografijos todėl, kad tie skaičiai, pagal ką buvo derėtasi prieš 10 metų, buvo vieni, o dabar trūksta. Pagal tuos skaičius - (priklauso - BNS) nuo įvairių skaičiavimų - viena iš blogiausių mūsų padėtis, turėtume net kelias vietas atiduoti", - kalbėjo jis.
Statistikos departamento duomenimis, gyventojų skaičius per dešimtmetį sumažėjo maždaug puse milijono.
A.Saudargas Konstitucinių reikalų komiteto siūlymą vadina išmintingu ir teigia, jog alternatyvūs siūlymai galėtų būti dar mažiau naudingi Lietuvai.
"Protinga, išmintinga pozicija, kadangi vis tiek dėl visų jų buvo derėtasi ir čia bus irgi deramasi Taryboje, kad nebūtų atimama daugiau negu viena vieta. (...) Kiti projektai bus visi mums blogesni - reikės ir daugiau vietų atiduoti", - kalbėjo jis.
A.Saudargas galimybę padidinti EP narių skaičių nemažinant šalims tenkančių kėdžių jame vadina neįmanomu: "Tai yra neįveikiamos kliūtys šiuo metu. Ko gero, be sutarčių keitimo ten neįmanoma padaryti".
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.