Quantcast
Channel: Bernardinai.lt
Viewing all articles
Browse latest Browse all 55372

Leidyklos „Edukologija“ renginiai 14-osios tarptautinės Vilniaus knygų mugės metu

$
0
0

14-ojoje tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje, kuri vyks š. m. vasario 21–24 dienomisLietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, Laisvės pr. 5, Vilniuje, leidykla „Edukologija“ skaitytojams, parodos lankytojams specialių renginių metu pristatys naujausias knygas, reikšmingas mūsų šalies istorijai, kultūrai, mokslui. Šiemet viena svarbiausių leidyklos „Edukologija“ naujienų – Nobelio premijos nominanto, akademiko prof. Kamalo Abdullos (Azerbaidžanas) romano-fantazijos „Stebukladarių slėnis“ pristatymas, į kurį žada atvykti ir pats knygos autorius bei kiti garbingi svečiai.

Šiais metais leidyklos stendas bus 3 ir 5 salėse (stendo Nr. 5D.20).

Kviečiame apsilankyti mūsų organizuojamuose renginiuose:

Vasario 21 d. (ketvirtadienį), 12 val., 5.3 salėje Gražinos Didelytės piešinių albumo „S. Daukanto tako eskizai“ pristatymas.

1975 m. dailininkė G. Didelytė dalyvavo gausioje žygeivių kelionėje pėsčiomis nuo Daukanto gimtojo krašto – Skuodo r., Lenkinių miestelio, iki Vilniaus. Kelionėje ji daug piešė ir paliko unikalią, rankomis įrištą tų piešinių knygą, kurią pavadino „S. Daukanto tako eskizai“. Piešiniuose vaizduojami įvairūs kelionės momentai: kraštovaizdžiai, sutikti žmonės, sodybos, ąžuolai, koplytėlės ir t. t. Šis leidinys – ne tik mūsų iškilios dailininkės G. Didelytės piešinių knyga, bet ir išskirtinis paliudijimas vieno reikšmingo sumanymo, kai labai savitu būdu pasipriešinta sovietinei despotijai.

Renginio vedėjas – Vygandas Čaplikas. Dalyvauja: akademikas Antanas Buračas, mokytoja Regina Jasukaitienė ir kt.

Vasario 21 d. (ketvirtadienį), 14 val., 5.1 salėje Eugenijaus Jovaišos knygos „Aisčiai. Kilmė“ pristatymas.

Pirmoji trilogijos „Aisčiai“ knyga „Kilmė“ skirta I–V amžių vakarų baltų / aisčių istorijai. Archeologijos, kalbos ir istorijos šaltiniai pasitelkti tiriant Tacito aisčių ištakas nuo Vakarų baltų pilkapių kultūros laikų; nagrinėjama Didžioji vakarų baltų / aisčių migracija ir jos reikšmė Rytų Baltijos kultūrų ir genčių raidai; vakarų baltų ir germanų, vakarų baltų ir slavų istorijos klausimai; vadinamųjų Baltijos erdvės Vyslos gotų istorijos problema. Jiems priskiriama Vielbarko kultūra nagrinėjama atsižvelgiant į bendrąją vakarų baltų kultūrų raidą ir ieškant ryšio tarp jų plėtros Baltijos erdvėje dėsningumų; išryškinami kai kurie karinės aristokratijos laikų vakarų baltų socialinės istorijos ypatumai.

Renginio vedėjas – prof. habil.dr. Albinas Kuncevičius. Dalyvauja: knygos autorius prof. dr. Eugenijus Jovaiša, doc. dr. Valdemaras Šimėnas, prof. habil. dr. Mykolas Michelbertas ir kt.

Vasario 21 d. (ketvirtadienį), 15 val., 5.2 salėje – „Jaunųjų rašytojų prozos“ ir „Jaunųjų rašytojų poezijos“ serijų naujausių knygų pristatymas.

„Jaunųjų rašytojų poezijos“ seriją pradėjome 2011 metų Pirmosios moksleivio knygos konkurso nugalėtojos Ievos Astromskaitės eilėraščių knyga „Dulkėm ir žiedlapiais“. „Jaunųjų rašytojų prozos“ seriją pradėjome Aurimo Novikovo trumposios prozos knyga „Nemiegantys“.

Šios dvi knygelės išleistos ir pristatytos 2012 metais. Na o šiemet leidykla „Edukologija“ išleido dvi trumposios prozos knygeles – Vaivos Markevičiūtės-Rykštės knygelę „Paliktainiai“ ir Beatričės Rastenytės „Griūvančios erdvės“.

„Jaunųjų rašytojų poezijos seriją“ šiemet papildė Roko Poviliaus poezijos knygelė „Dvivietis kūnas“ bei Rosanos Lukauskaitės eilėraščių knygelė „Meilės nerasi konservų dėžutėje“.

Renginio vedėja – leidyklos „Edukologija“ redaktorė Kristina Noreikienė. Dalyvauja: Rokas Povilius, Beatričė Rastenytė, Vaiva Markevičiūtė-Rykštė, rašytoja Gintarė Adomaitytė, literatūros kritikė Neringa Mikalauskienė („Literatūra ir menas“) ir kt.

Vasario 23 d. (šeštadienį), 14 val., 5.2 salėje – Kamalo Abdullos romano-fantazijos „Stebukladarių slėnis“ pristatymas.

Šiuolaikinės Azerbaidžano literatūros klasikas, garsus poetas, dramaturgas, eseistas ir kelių romanų autorius, aktyvus visuomenės veikėjas, didelės erudicijos mokslininkas filologas, profesorius, Baku slavų universiteto rektorius, akademikas Kamalas Abdulla (g. 1950 m.) yra 2012 m. Nobelio premijos nominantas. Moderni, intelektuali jo kūryba, teigianti humanistinius Meilės, Tiesos ir Gėrio idealus, išversta į daugelį pasaulio kalbų. Lietuvių kalba K. Abdullos kūryba pristatoma pirmą kartą. 2006 m. sukurtas daugiaprasmis romanas-metafora „Stebukladarių slėnis“ – tai kūrinys, kuriame su rytietiška ramybe atsiveria vizualiai ryški meninė erdvė, kuri yra akivaizdus kontrastas šiuolaikiniam žmogui, savo gyvenimą kuriančiam pagal itin dinamiškos kasdienybės tempus.

Renginio vedėjas – prof. Vidas Kavaliauskas. Dalyvauja: knygos autorius akademikas prof. Kamalas Abdulla, knygos vertėja ir redaktorė Lionė Lapinskienė, prof. Grasilda Blažienė, akademikas prof. A. Gaižutis, J. E. dr. Hasan MAMMADZADA, Azerbaidžano Respublikos Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje ir kt.

Vasario 23 d. (šeštadienį), 20 val., forume – Arvydo Každailio ofortų ciklo „Senoji Prūsa“ pristatymas.

Leidinyje pristatomas ofortų apie senąją Prūsą ciklas, lydimas ištraukų iš kryžiuočių metraštininko Petro Dusburgiečio kronikos.

Oforto lakštai šalia metraščio teksto ištraukų, atpasakojančių XIII–XIV a. įvykius Prūsijos žemėse ir šlovinančių užkariautojus kryžiuočius, kuria savo pasakojimą apie įvairių senovės prūsų gyvenimo sričių vaizdus.

Ofortai parodo prūsus kaip žmones, turėjusius teisę gyventi savaip ir tą teisę gynusius.

Renginio vedėjas – leidyklos „Edukologija“ direktorius Jonas Balčiūnas.

Dalyvauja: dailininkas Arvydas Každailis; Lietuvos karališkosios bajorų sąjungos, Vilniaus krašto bajorų vadas Jonas Ragauskas; prof. Grasilda Blažienė, dailininkas Bronius Leonavičius ir kt.


Vasario 24 d. (sekmadienį), 11 val., 5.2 salėje Gintarės Adomaitytės knygos „Už sidabro kalnų“ pristatymas.

Ši knyga – tai pasakojimai apie rašytojus. Savitu stiliumi G. Adomaitytė pasakoja apie savo mėgstamas knygas, jų autorius, pateikia ne tik biografijos detalių, bet ir originalų požiūrį į gerai žinomus ar primirštus tekstus.

Mokiniai ir mokytojai, uolūs bibliotekų lankytojai ir jų darbuotojai ne kartą sėmėsi žinių ir išminties iš kiek anksčiau pasirodžiusių knygų „Sparnuotos iškabos“, „Gražuolės vaikai“.

„Už sidabro kalnų“ – trečioji ciklo dalis.

Renginio vedėja – leidyklos „Edukologija“ redaktorė Kristina Noreikienė.

Dalyvauja: knygos autorė Gintarė Adomaitytė, knygos redaktorė Vida Bėkštienė, literatūros kritikė Neringa Mikalauskienė („Literatūra ir menas“) ir kt. 

Bernardinai.lt


Viewing all articles
Browse latest Browse all 55372


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>