![]() |
Leidykla „Dominicus Lituanus“ kviečia ir vaikus, ir suaugusius susitikti su naujausių knygų autoriais Vilniaus knygų mugėje.
![]() |
„Arklio Dominyko meilė“ – ko gero populiariausia Vytauto V. Landsbergio knyga, žinoma ir Lietuvoje, ir užsienyje. 2004 metais Lietuvoje ji buvo išrinkta geriausia metų knyga vaikams.
„Arklio Dominyko meilė“ pasakoja apie du esminius gyvenimo momentus – apie meilę ir mirtį, tad nenuostabu, kad ją mėgsta ir vaikai, ir suaugę. Susitikę ir vienas kitą pamilę du pievos gyventojai – baltas arklys ir kvapni rugiagėlė – ūmai supranta, kad ateina ruduo ir jiems teks išsiskirti. Tačiau meilė, pasirodo, yra amžinesnė už mirtį, tereikia sulaukti pavasario, kuomet rugiagėlė vėl išdygs.
Naujai išleista knyga šiek tiek skiriasi nuo pirmosios – ji praplėsta, padailinta naujomis šmaikščiomis istorijomis. Šį kartą ją iliustravo Amerikoje gyvenantis dailininkas Sigutis Asch.
„Mylėjau“– melancholiškai nuteikiantis poezijos antologijos pavadinimas neturėtų nuvilt šios knygos skaitytojų; tai jautri, subtili, jaunatviška penkiasdešimtmečių poetų karto
![]() |
s meilės lyrika. Kažkada buvęs ženklus literatūrinis judėjimas, būręsis aplink Vilniaus Universiteto literatų būrelį, Lietuvos rašytojų gretas papildė įdomiomis asmenybėmis – tai ir Liudvikas Jakimavičius, ir Sigitas Parulskis, ir Aurelijus Katkevičius, ir Julius Keleras, ir Elena Karnauskaitė, ir Vytautas V. Landsbergis... Šalia šios komandos visad buvo ir senamiesčio universitetus baigęs Aidas Marčėnas, subrandinęs itin savitą ir kokybišką poezijos žodį. Šioje antologijoje taipogi bus galimybė susitikti su bene ryškiausiu tuometiniu šios kartos kūrėju Virginijum Gasiliūnu, vėliau paliovusiu publikuoti savo kūrybą. Čia rasite ir Nijolės Daujotytės, ir Valdo Daškevičiaus eilių, prisiminsime prieš kelis metus mirusį dainingąjį Robertą Danį, kurį jo bičiulis Aidas Marčėnas pakrikštijo Lietuvos Jeseninu. Knygą sudarė Liudvikas Jakimavičius, iliustravo Kristina Norvilaitė.
Naujausia Vytauto V. Landsbergio knyga „Erelio sakmė“ skaitytoją nukelia į karaliaus Gedimino laikus. Istorija prasideda nuo Anykščių kaimo užpuolimo, kuomet išžudomi bemaž visi jo gyventojai.
![]() |
Lieka tik neseniai gimęs berniukas, kurį savo lizdan nusineša erelis, ir sunkiai sužeistas medžiotojas Mažonas, šio vaiko tėvas. Po poros metų berniuką erelio lizde aptinka šioje girioje medžioję karalius Butvydas su sūnumis Vyteniu ir Gediminu. Taip ir prasideda būsimojo karaliaus Gedimino bei būsimojo krivių krivaičio Lizdeikos draugystė, kuri tęsiasi iki pat jų mirties. Į apysaką įterpti ir svarbūs archyviniai tekstai – Gedimino laiškai popiežiui, Europos miestams, popiežiaus pasiuntinių skundas. Knygą iliustravo Rimvydas Kepežinskas.
Šiuo metu, kai Vakaruose religijos greitai tampa mados dalyku, įvaizdžio dalimi, reta knygų, kurios malšintų dvasingumo alkį, tačiau neįpareigotų, neprikištų ir nepamokslautų. Knygų, kurias būtų galima skaityti vėl ir vėl, atsiverčiant bet kurį puslapį. Knygų, kurios neįpareigotų pretenzingumu, o žavėtų savo minimalistine estetika.
![]() |
Tokia knyga yra „Dzeno istorijos“, kurią sudarė ir įvadą parašė muzikantas ir poetas Domantas Razauskas.
Tai šmaikščių, liūdnų, o kartais ir žiaurių trumpučių, tačiau poetiškų dzenbudistinių istorijų rinkinys, papuoštas dailininkės Vidos Kabailienės piešiniais.
Šios istorijos – nutikimai, kadaise nutikę dzeno vienuoliams, pokalbiai, pamąstymai. Kai kurie jų labai seni (VIII a.), kiti užrašyti Tolimuosiuose Rytuose praėjusio šimtmečio pradžioje.
Etnokosmologo J. Vaiškūno knyga „Skaitant dangaus ženklus: lietuviško zodiako beieškant“ pasakoja apie nepaprastą atradimą – senovės lietuvių Zodiako rekonstrukciją.
![]() |
Remdamasis menkais istorinių šaltinių duomenimis, tautosakine ir etnografine medžiaga, autorius atkuria lietuviško Zodiako fragmentus, o dvylikos savitų ženklų, aptiktų ant unikalaus viduramžių apeiginio kaušo, tyrimas, netikėtai leidžia patvirtinti šio atradimo tikrumą.
Lietuviško Zodiako rekonstrukcija knygoje pristatoma paprastai ir suprantamai, bet nenusižengiant moksliniam tyrimo metodams.
Knygą iliustravo dailininkė M.Kašinskaitė.