Quantcast
Viewing all articles
Browse latest Browse all 55372

Į studijas – purvinu, tačiau tuo ir ypatingu „Šlovės taku“

Daugelis Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų studijas pradeda švariuose kabinetuose, tvarkingai ir patogiai apsirengę. Tačiau Generolo Jono Žemaičio Lietuvos Karo akademijos kandidatai kelią į mokslus pradeda priešingai. Liepos pabaigoje jie susirenka į Lietuvos kariuomenės Didžiojo Etmono Jonušo Radvilos mokomajį pulką Rukloje, kuriame vyksta net septynias savaites trunkantys Bazinio karinio kurso mokymai. Jie užbaigiami išmėginant jėgas „Šlovės take“. Taip vadinamas finalinis kurso etapas, šiemet vykęs rugsėjo 14 dieną.

Image may be NSFW.
Clik here to view.

Zenekos nuotrauka

Šešiadešimt kurso dalyvių, tarp kurių šiais metais buvo ir penkios merginos, turėjo įveikti daugybę užduočių – lipti, šliaužti, šaudyti, įveikti kliūtis per vandenį. Vyresni karininkai įtampą bandė stiprinti kulkosvaidžio garsais, dūmų uždangomis, taip pat reikliu raginimu stengtis viską atlikti kuo greičiau. Sėkmingai įveikę kliūčių ruožą, kurso dalyviai buvo purvini ir sušalę, tačiau geros nuotaikos neprarado.

„Tikiuosi, vadai bus geri ir paleis namučio, į šiltus namus skaniai pavalgyti, laukti pirmadienio ir grįžti į Karo akademiją, – sakė kariūnas Olegas Reisas.– Labai norėjau įrodyti sau, artimiesiems, na ir Tėvynei, Karo akademijai, kad esu stiprus, jog galiu tęsti studijas akademijoj. Ir nenusivyliau savimi.“

Image may be NSFW.
Clik here to view.

Zenekos nuotrauka

Kariūnas Dovydas Rimdžius sakė, jog paskutinis išbandymas buvo nesunkus, palyginti su užduotimis, kurias reikėjo įveikti kurso metu. „Šis kursas pradžioje atrodė lengvas, bet paskutinė savaitė tikrai buvo sunki fiziškai. Šiąnakt buvo labai daug veiksmo. Mums leido miegoti keturias valandas, bet miegojom apie dvi. Niekaip negalėjom užmigti, smarkiai lijo. Tačiau buvo smagu. Jei nebūtų šalta, viskas būtų gerai“, – darydamas apšilimo pratimus kalbėjo D. Rimdžius.

Mokomojo bataliono vadas majoras Ramūnas Salys pažymėjo, jog kursų metu jaunuoliai turėjo galimybę suprasti, kas yra kariuomenė.

„Pačioje pradžioje matėsi, kad jie tikrai nebuvo susiję su kariuomene. Būsimasis karys atėjęs iš civilinio gyvenimo pamato, kad kariuomenėje viskas yra disciplinuota, reikia vykdyti įsakymus, laikas yra sunormuotas. Laikas miegui – nuo dešimtos valandos vakaro iki šešių ryto, toliau mankšta, likusi dienotvarkė. Per septynias savaites mes išugdėme pagrindinius individualius įgūdžius, reikalingus kariui, – sakė R. Salys.

Image may be NSFW.
Clik here to view.

Zenekos nuotrauka

Kursų baigimas, pasak karininkų, taip pat yra puiki proga pasitikrinti savo siekius. Nors įveikusieji „Šlovės taką“ į pulką grįžo skanduodami kariškas skanduotes, gali būti, kad mokslus Karo akademijoje pradės ne visi iš jų. Neretai būna, kad po šių mokymų dalis supranta, jog kariškio profesija yra ne jiems.

Nors mokymai yra gana sunkūs, tačiau Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininkas plk. Eugenijus Vosylius sako nemanantis, kad tai yra didelis fizinis iššūkis jų dalyviams. „Nemanau, kad dabartiniai jaunuoliai yra fiziškai silpnesni. Merginos netgi rodo geresnius rezultatus negu prieš dešimtmetį. Tie žmonės, kurie ateina į akademiją yra labai motyvuoti ir nuolat tobulinasi“,– sakė jis.

Pradėjusių mokslus akademijoje kariūnų lauks ir šiek tiek kitokio pobūdžio užduotys – keturi studijų metai bus orientuoti į teorinį jų žinių gilinimą. „Lietuvos karininkas turi būti stiprus. Jis taip pat turi būti stiprus ir psichologiškai, turi būti išsilavinęs, nes reikalavimai auga, technika tobulėja. Mes ugdom karininką, kuris yra lyderis. Todėl iššūkių, be abejo, bus“, – sakė plk. E. Vosylius.

Parengė Gytis Kapsevičius 

Zenekos nuotraukos

Bernardinai.lt


Viewing all articles
Browse latest Browse all 55372


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>