Image may be NSFW. Clik here to view. ![]() |
Pietų Korėjos žmogaus teisių gynėjas savo krauju rašo protesto šūkius prieš Šiaurės Korėją.
EPA nuotrauka |
Šiaurės ir Pietų Korėjos pirmadienį surengė atskiras karines pratybas, nagrinėdamos viena kitos puolimo scenarijus, abiejų šalių karingai retorikai sugriežtėjus labiausiai nuo 2010 metų, kai Šiaurės Korėjos artilerija apšaudė vieną pietinės kaimynės salą.
Įtūžęs dėl Pietų Korėjos bendrų karinių pratybų su Jungtinėmis Valstijomis ir neseniai paskelbtų Jungtinių Tautų (JT) sankcijų, Pchenjanas svaidėsi grasinimais, net žadėjo surengti branduolinę ataką prieš JAV ir atmesti 60 metų galiojančią paliaubų sutartį, užbaigusią Korėjos karą. Seulas atsakė sava karinga retorika ir paskelbė padidintą parengtį savo pajėgose.
Šiaurės Korėjos pagrindinis dienraštis "Rodong Sinmun" paskelbė, kad paliaubos buvo atšauktos pirmadienį, kaip anksčiau perspėjo Pchenjanas. Komunistinė valstybė pirmadienį išpildė ir kitą savo pažadą, uždarydama Raudonojo Kryžiaus karštąją liniją, kurią abi šalys naudojo bendro pobūdžio ryšiams ir tariantis dėl humanitarinės pagalbos siuntų bei išskirtų šeimų susijungimo.
Pirmadienį prasidėjusiose 11 dienų truksiančiuose kariniuose mokymuose dalyvauja 10 tūkst. Pietų Korėjos ir apie 3 000 amerikiečių karių. Šie manevrai vyksta vienu metu su dviejų mėnesių trukmės JAV ir Pietų Korėjos pajėgų lauko pratybomis, prasidėjusiomis, kovo 1 dieną.
Šiaurės Korėjoje taip pat buvo tęsiamos didelio masto karinės pratybos, kuriose, pasak Seulo dalyvauja armija, karinis jūrų laivynas ir oro pajėgos.
Nors įtampa tarp šių priešininkių padidėjusi, pirmadienį buvo pastebima ir įprasto bendravimo ženklų.
Abi Korėjos tebeturi bent du veikiančius ryšio kanalus tarp kariškių ir aviacijos pareigūnų.
Viena šių linijų buvo pasinaudota pirmadienį, kai šimtams pietų korėjiečių buvo leista atvykti į darbą Šiaurės Korėjoje. Jų darbo vietos likusios vieninteliu veiklos simboliu abiejų šalių bendradarbiavimo projekte - Kesongo pramonės komplekse. Jis veikia Šiaurės Korėjoje, yra finansuojamas Pietų Korėjos, kuri taip pat siunčia ten savo specialistus, o pagrindinė darbo jėga yra šiaurės korėjiečiai.
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.