Quantcast
Channel: Bernardinai.lt
Viewing all articles
Browse latest Browse all 55372

Spalį Vilniuje paskaitą skaitys ir psichoterapijos meistriškumo seminarą ves pasaulinio garso JAV psichoterapeutai

$
0
0

Spalio mėnesį Lietuvoje lankysis, paskaitą skaitys ir psichoterapijos meistriškumo seminarą “Paukštis gali mylėti žuvį, bet ku jiedu gyvens?” ves žymūs amerikiečių psichoterapeutai Robert ir Rita Resnick, kurie vadinami vienais ryškiausių gestalt psichoterapijos plėtotojais šiandien.

Robert W.Resnick – klinikinis psichologas, psichoterapeutas. Šiuo metu jis yra pagrindinis GATLA (Gestalt Associates Training Los Angeles) dėstytojas. 1965-1970 R.Resnick mokėsi iš Frederick Perls ir James Simkin, o 1969 metais būtent iš jų rankų gavo geštaltinio psichoterapeuto sertifikatą.

Rita ir Robert Resnick kelis dešimtmečius veda mokomuosius geštaltinės psichoterapijos darbo su individais ir poromis seminarus įvairiose šalyse visame pasaulyje. Jie yra iškiliausi geštaltinės psichoterapijos profesionalai.Rita Resnick – klinikinė psichologė, psichoterapeutė, šiuo metu – GATLA dėstytoja, seniausios pasaulyje (jau 40 metų) tęstinės geštaltinės psichoterapijos mokymo programos, realizuojamos kasmet skirtingose Europos šalyse, pagrindinė organizatorė.

Jie atvyks į Vilnių Geštaltinės psichoterapijos instituto “Dialogas” kvietimu. Spalio 22 dieną jie ksaitys paskaitą apie šiuolaikinę psichoterapiją, taip pat demonstruos filmus – realius darbo su klientais pavyzdžius – su profesionaliais komentarais. Na, o spalio 23-24 dienomis vyks meistriškumo pamokos – seminaras apie porų psichoterapiją “Paukštis gali mylėti žuvį, bet ku jiedu gyvens?”. Čia jie kels ribų, galios, autonomijos, prasmės kūrimo, sukltūrinių, biologinių, socialinių skirtybių poveikio tarpusavio bendravimui klausimus. Pasak Robert ir Ricko Resnick, nereikia bijoti skirtingumų. Ne visi skirtingumai veda prie konfliktų. Jie virsta konfliktais, kai vienas žmogus bando ištrinti skirtingumus, reikalaudamas, kad :kitas” taptų kaip jis pats.

Resnick‘ų sukurtas „Tarpusavio ryšio ciklo“ modelis skirtas mokyti psichoterapeutus kaip stebėti ir moduliuoti kontakto, sąryšio ir atsiskyrimo, arba atsitraukimo, procesus, naudojant izoliaciją kaip vieną polių, o susiliejimą – kaip kitą. Resnick tobulino šį poros santykių modelį daugiau ne trisdešimt metų.  Jame integruojama daugelis požiūrių ir remiamasi psichoanalize, fenomenologija, dialoginiais santykiais, socialiniu konstruktyvizmu, postmodernizmu, kognityvine elgesio ir geštaltine psichoterapija.

Amerikiečių psichoteraputų tvirtinimu, porų ir šeimų psichoterapija – tai ne tik teorinės orientacijos, metodologijos ar darbo metodų taikymas. Tai daugiau nei vaikystės patyrimų „gilus supratimas“ ar sudarymas sandorio, reikalaujančio, kad abu žmonės darytų tai, ko nenori (tuo atidėdami būsimą protrūkį ir atsitraukimą), daugiau nei pagalba atsisakyti senų istorijų ir pasirinkti naujas. Gera porų psichoterapija reikalauja giliai suprasti individų funkcionavimą, poros sudarymo ir irimo procesus, santykių ritmus. Gera psichoterapija, nepaisant teorinės orientacijos, turi remtis integruota visuma (individas, santykiai, kontekstas).

Išsamesnę informaciją apie paskaitos ir seminaros laiką ir vietą ieškokite Geštaltinės psichologijos instituto internet puslapyje www.dialogas.net. Čia, beje, galite užsiregistruoti į susitikimus. Atkreipiame dėmesį, kad dalyvavimas paskaitoje, jei užsiregistruojate iki rugsėjo 20 dienos, kainuos 40 litų, vėlesnė registracija jau 60 lt. Tiesa, taikomos specialios nuolaidos universitetų dieninių skyrių studentams, kuriems nustatytas 20 lt mokestis.

Dviejų dienų trukmės seminarui taip pat verta registruotis kuo greičiau. Pirmiesiems 10 dalyvių bus taikomas specialus 550 litų mokestis, vėliau užsiregistravusiems dalyvavimas brangs iki 650 ar net 750 litų.


Bernardinai.lt


Viewing all articles
Browse latest Browse all 55372


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>