Anuo metu gandas apie Jėzų pasiekė tetrarcho Erodo ausis, ir jis savo tarnams pareiškė: „Tai Jonas Krikštytojas! Jis prisikėlė iš numirusių, ir todėl jame veikia stebuklingos jėgos“.
Mat Erodas buvo įsakęs suimti Joną, sukaustyti ir įmesti į kalėjimą dėl savo brolio Pilypo žmonos Erodiados. Nes Jonas jam sakė: „Tau nevalia jos turėti“. Taigi Erodas norėjo nužudyti Joną, bet bijojo liaudies, kuri laikė jį pranašu.
Erodo gimimo dieną Erodiados duktė šoko svečiams ir taip patiko Erodui, kad jis su priesaika pažadėjo duoti jai, ko tik ji prašysianti. O ši, savo motinos primokyta, paprašė: „Duok man dubenyje Jono Krikštytojo galvą“. Karalius nuliūdo, bet dėl priesaikos ir dėl svečių liepė duoti. Jis pasiuntė įsakymą nukirsti kalėjime Jonui galvą. Galva buvo atnešta dubenyje ir įteikta mergaitei, kuri ją nunešė motinai.
Tuomet Jono mokiniai atėję pasiėmė kūną, palaidojo ir davė žinią Jėzui.
Kiti skaitiniai: Jer 26, 11–16. 24; Ps 69
Evangelijos skaitinį komentuoja kun. Ernestas Maslianikas
Pasakojime apie Jono Krikštytojo mirties aplinkybes įkaitas iš tiesų yra pats Erodas. Juk tai jis patyrė pralaimėjimą ir padarė tai, ko nenorėjo, tai, ko netgi bijojo. Jis akivaizdžiai pasirodė esąs per silpnas kovoti su nuodėme. Nors ir buvo karalius, tačiau silpnavalis, nesugebantis susitvarkyti netgi su pačiu savimi. Taigi puikiai matome, kokį elgesį skatina kiekviena nuodėmė ir kokios tada būna jos pasekmės.
Jonas Krikštytojas, nors ir buvo įkalintas, tačiau vis tiek išliko ištikimas Dievui, išliko ištikimas sąžinei. Kalėjimas jam netrukdė ir toliau priminti apie tokį elgesį, kuris yra nesuderinamas su Dievo įsakymais.
Mes patys sudėtingose situacijose dažnai esame linkę užmerkti akis prieš nuodėmę ir jos atnešamą blogį. Tiek savo atveju, tiek ir tų, nuo kurių esame bent šiek tiek priklausomi. Tai yra mūsų bandymas nuslopinti savo sąžinę. Tokiu atveju mes suvaržome savo vidinę laisvę. Ar ką nors iš tokio elgesio laimime? Čia jau kitas klausimas, verčiantis abejoti tuo, kad suvaržyta sąžinė yra geriau, nei nevaržoma ir objektyvi vidinė laisvė.
Bernardinai.lt
Evangelijos komentarų archyvas
Šventasis Raštas internete lietuviškai