Savivaldybės taryba pritarė „Architektūros parko” pirmojo plėtros etapo infrastruktūros objektų projektavimo ir įrengimo sutarties nuostatoms bei patvirtino buvusios „Skaiteks” gamyklos teritorijos detalųjį planą.
„Architektūros parko” projektas pradedamas plėtoti nuo buvusios „Skaiteks” gamyklos teritorijos – 6,8 ha dydžio sklypų tarp Vilnios upės ir Paupio g., kuriuos nuomojasi dukterinė AB „Panevėžio keliai” bendrovė „Naujasis Užupis”.
Infrastruktūros objektų projektavimo ir įrengimo sutartyje aptartos miesto savivaldybės ir privačių investuotojų atsakomybės bei įsipareigojimai. Šalys susitarė dėl kvartalo tvarkymo principų, infrastruktūros įrengimo terminų, darbų atlikimo ir jų finansavimo pasidalijimo.
Savivaldybės atsakomybė – užtikrinti transporto ir inžinerinę infrastruktūrą, suteikiant laisvą prieigą prie esamų infrastruktūros tinklų, atnaujinti ir prižiūrėti viešąsias erdves, sutvarkyti Vilnios pakrantes, įrengti dviračių takus. Pirmuoju projekto plėtros etapu įrenti aikštę Aukštaičių ir Paupio g. sankryžoje, jungtį tarp Aukštaičių ir Drujos gatvių, sutvarkyti Paupio gatvę, ją rekonstruoti.
Vystytojas įsipareigoja pastatyti kvartalo infrastruktūrą, gyvenamosios ir komercinės paskirties pastatus, vaikų darželį, sukurti erdves kūrybinėms dirbtuvėms, perduoti savivaldybei patalpas, o ši jas skirs vietinės bendruomenės reikmėms.
Architektūrinius kvartalo užstatymo sprendinius pateikė 8 architektų įmonės. Teritorija buvo suskirsyta į keletą mažesnių kvartalų. Kiekvieną jų kūrė skirtinga architektų komanda. Anot bendrovės „Vilniaus planas” architekto Mindaugo Pakalnio, tai buvo daroma dėl to, kad naujas kvartalas nebūtų sukurtas tarsi „viena ranka”.
„Architektūros parkas” – didžiausias konversijos projektas Vilniuje. Jis vykdomas 78 ha teritorijoje. Jo tikslas – iškeliant iš istorinių Paplaujos ir Markučių teritorijų, esančių tarp Vilnios upės, Maironio g., Subačiaus g. ir Pavilnio g., pramonės įmones, paversti šią miesto dalį darniu gyvenamuoju rajonu, turinčiu darbo vietas, kultūrinį gyvenimą, socialinę infrastruktūrą, aktyvią daugiasluoksnę bendruomenę.
2013 – 2014 m. planuojama pilnai išvalyti teritoriją nuo buvusios pramoninės taršos: nugriauti ir utilizuoti pramoninės taršos pažeistus pastatus, nukasti ir išvežti utilizuoti užterštą gruntą. Statyba (etapais) bus vykdoma 2014 – 2018 m.