Quantcast
Viewing all articles
Browse latest Browse all 55372

Jaunimas siunčia naują signalą: „Let's bridge“

Image may be NSFW.
Clik here to view.

„Let's bridge“ – statykime brolybės tiltus, – taip savo renginį pavadino Fokoliarų judėjimo jaunimas, ištisus metus ruošęs Genfest programą. Jau dešimtą kartą organizuojama pasaulinė jaunimo šventė šįkart vyks Vengrijos sostinėje rugpjūčio 31–rugsėjo 2 dienomis.

„Budapešto įvykis siunčia gerą signalą mums, kurie išgyvename globalinę krizę, supurčiusią ne vien ekonomiką, bet ir visą gyvenimo būdą bei daug lig šiol neabejotinais laikytų dalykų“, – rašoma oficialiame Genfest puslapyje. Fokoliarų judėjimo jaunimas kviečia jungtis visus, kurie nori dalyvauti įgyvendinat tikrą pokytį – kreipti žvilgsnį brolystės horizonto link.

Tarptautinis renginys, į kurį jau užsiregistravo apie 12 000 žmonių, suburs jaunimą iš 150 šalių – iš Lietuvos į šventę išvyksta pusšimtis jaunų žmonių iš įvairų šalies vietovių. Pasauliniame koncerte tarp kelių dešimčių atlikėjų savo autorinę dainą atliks ir dvi lietuvės merginos.

UNESCO globą pelniusio renginio pavadinimas „Let’s bridge“ išreiškia pasiryžimą statyti tiltus tarp skirtingų kultūrų ir tikrovių žmonių. Jaunimo sukurta programa plėtosis, pasiremdama tilto statymo metafora: pirmiausiai tenka „kasti purve“, „įstatyti stulpus“, „nutiesti tiltą“ ir galiausiai jį „pereiti“. Kiekvieną proceso fazę iliustruos choreografija, dainos ir liudijimai apie kasdienybėje išgyventą brolystę. Labai laukiami Marijos Voce, Fokoliarų judėjimo prezidentės, paskatinimo žodžiai. Daug keliaudama po įvairius žemynus, M. Voce visada turėjo daugybę progų susitikti ir bendrauti su šalies jaunimu, dalijantis mintimis apie įvairias gyvenimo sritis.

Vienas iš pagrindinių „Genfest“ šventės akimirkų bus ir dviejų projektų pristatymaspirmasis „United World Project“, skirtas nušviesti nematomus brolystės scenarijus, o ilgesnėje perspektyvoje vedantis prie tarptautinės brolystės stebėsenos observatorijos įkūrimo; antrasis – „Operation Sharing with Africa“, siekia skleisti naują kultūrą, padedančią suvienyto pasaulio kūrimui pasitelkti ir Afrikos visuomenėje išsaugotas kultūrines bei moralines vertybes.

Šventės metu – gera proga papasakoti apie įvairią jaunimo vykdomą veiklą, įdėtas pastangas rasti lėšų atvykti į Budapeštą... Šventės šeimininkai – Rytų Europos kraštai – svečiams iš kitų kontinentų ruošia mugę, kurios tikslas – pristatyti savo šalių kultūras.

Sekmadienio rytą krikščionių jaunimas pasklis po įvairias miesto bažnyčias, kitų religijų išpažinėjai – melsis savo šventovėse, o religinių įsitikinimų neturinčiam jaunimui bus pasiūlyta galimybė dalyvauti pokalbiuose bendražmogiškųjų vertybių tema.

Šventės kūrėjai

Image may be NSFW.
Clik here to view.

Rengėjų komandą sudaro 3 000 savanorių ir 600 aktorių, technikų ir pagalbinio personalo. Tarp jų – Andrea, 24 metų italas žurnalistas, bus vienas iš trijų „Genfest“ vedėjų. Lisa, atvykusi iš Austrijos, atliks vieną iš 21 „Genfest“ dainų konkurse laimėjusių kūrinių. Iš viso įvairių kraštų fokoliarų jaunimas konkursui pateikė 65 dainas.

Rafaelis, 27 metų publicistas, kartu su kitais atsakingas už renginio sklaidą žiniasklaidoje: „Daugiau kaip prieš metus palikau Braziliją, savo darbą ir visiškai atsidėjau ruošti šį įvykį. Manau, kad komunikacijos priemonės yra esmingai svarbios suvienyto pasaulio idealo skleidimui. Svarbūs ir socialiniai tinklai, padedantys įvairių žemynų žmonėms susijungti ir sukurti realius, ne tik virtualius ryšius.“

Maru, 23 metų argentinietė, rūpinasi „Facebook“ puslapiu ispanų kalba: „Dirbdama šį darbą, atradau, kad suvienytas pasaulis bus įmanomas ne tik Budapešte, – jis prasideda jau dabar mūsų darbo grupėje.“

„Facebook“ erdvėje šiuo metu veikia puslapiai 7 kalbomis, „Twitter“ kanale – 4 kalbomis. Dauguma iš beveik 8 000 puslapio „draugų“ „Facebooke“ yra jaunimas nuo 18 iki 24 metų. Bendrai kas savaitę puslapio informacija pasiekia apie 76.000 asmenų. (Galima sekti pagal Twiter žymą (hashtag): #genfest).

Arkas, 24 metų filipinietis, yra vienas iš „Genfest“ programos autorių: „Esu medikas ir neturiu jokios didelių renginių organizavimo patirties, tačiau siekis gyventi Evangelija, dirbant prie šventės, man labai padeda pamatyti kiekvieną akimirką (tiek teigiamą, tiek ir neigiamą) kaip galimybę mylėti ir kurti vienybę su tais, su kuriais tenka dirbti.“

Adélard'as yra 22 metų burundietis. Jis muzikuoja vienoje iš 9 grupių, kurios gros gyvai renginio metu. „Gen soriso“ – tai yra „Gen šypsena“ –grupę sudaro 17 jaunuolių, norinčių savo dainomis ir gyvenimu dovanoti šypseną savo kraštui. Tuo tarpu „Pelusa“ yra 28 metų argentinietis – vienas iš 4 šventėje grosiančios grupės „Anima Uno“ atstovų. Jie ryžtasi kurti vienybės ryšius su kitomis savo miesto grupėmis, peržengdami konkurencijos užtvaras, kurios taip dažnai pasitaiko meno pasaulyje. Grupė ne kartą dalinosi savo instrumentais ar įtraukė kitus į fokoliarų jaunimo organizuojamą meno festivalį „Una mano por la Paz“.

Zsolt yra vengrė ekonomistė, jai 30 metų. „Esu atsakinga už vieną iš viešnagės vietų, kur apsistos iš užsienio atvykę svečiai, be to, rūpinsiuosi sekmadienio Mišioms, jau pastatytos scenos apsauga. Labai laukiu, kada galėsiu pagelbėti bare, kai prasidės generalinės repeticijos.“

Image may be NSFW.
Clik here to view.

Luca, 24 metų italas, baigęs optometrijos studijas: „Dirbu komisijoje, kuri rūpinasi bendruoju apipavidalinimu. Suradę grupę ekspertų, galinčių padėti jaunimui sukurti tai, ką norėtume matyti Budapešte, sudarėme grupes sukurti scenai, arenos scenografijai, renginio marškinėlių dizainui... Mąstyti „universaliai“ – išties didvyriškas reikalas. Sugebėti atleisti, kai to prireikia ir išlaikyti savo kompaso rodyklę vis nukreiptą Aukštyn yra ypatingas dalykas.“

„Iš Peru į Budapeštą atvyksime 27, – pasakoja Fabricijus, 26 metų inžinierius. – Širdyje stipriai tikime, kad visuotinė brolystė nėra utopija, tai gyvenimo būdas, kuriam pritariame ir kurį norime skleisti mažais konkrečiais gestais ir dideliais renginiais. Suprantame, kad esame jauni ir kiekvienas asmeniškai neturime gausių išteklių, tačiau mėginame sutarti tarpusavyje. Kelionė jau prasidėjo.“

Paskutinį kartą „Genfest“ įvyko 2000-aisiais, o šiais metais ji vyks pirmą kartą po Chiaros Lubich, Fokoliarų judėjimo pradininkės (1920–2008) mirties. Jaunimo šventės sumanymas jai kilo dar 1973-aisiais judėjimo miestelyje Loppiane (Florencija, Italija). Naujosioms kartoms, kurios nuo pat pradžių buvo svarbi Fokoliarų judėjimo dalis, Chiara atvirai patikėjo savo „svajonę“. „Visada labai pasitikėjau jaunimu, – sakė ji, – jie yra pasaulio ateitis! Jie sukurti dideliems idealams ir sugeba radikaliai jų siekti. Labiausiai juos patraukiantis atradimas yra Evangelija, kuri tampa gyvenimu ir įgyvendina tai, ką žada. Juos sužavi suvienyto pasaulio idealas.“ Chiarą Lubich šventės metu primins videoištraukos ir meno kūriniai.

Tiesioginė transliacija internetu ir daugiau informacijos: www.genfest.org

Parengė Saulena Žiugždaitė

Bernardinai.lt


Viewing all articles
Browse latest Browse all 55372


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>